Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

HUMENNÉ - SENEC 3:2 (1:2)

Sportnet|Publikované 2. okt 2005 o 22:00

Humenné - V prvej šanci sa ocitol Awudu, keď napálil iba do bočnej siete, ale o chvíľu sa už zoči-voči brankárovi objavil aj Frajkor, ale Novota

vyrážal. Radosť na tribúny prišla po štvrťhodine hry, keď po štandardke Zvaru tiesnený Lazúr "vysvietil", ale Frajkor hlavičkový súboj s brankárom vyhral a otvoril skóre. Skóre sa však hneď menilo, lebo po rozohraní v stredovom kruhu potiahol loptu po krídle Papaj a Kozár nedal presnou hlavičkou Pillárovi šancu - 1:1. V 18. min. bol blízko ku gólu opäť Frajkor, keď využil zaváhanie Michalíka a Novotu, ale z uhla napol iba bočnú sieť. Domáci pokračovali v aktivite. Hlavičku Tomka a strelu Frajkora brankár kryl a Lazúr ani Frajkor na center nedosiahli. "Blesk z jasného neba" tak udrel v 45. min., keď sa lopta po hlavičkovom súboji Hanca s Awuduom dostala ku Kozárovi a ten volejom nedal Pillárovi šancu - 1:2!

Po prestávke musel tréner Škrlík preskupiť rady. Zranený Frajkor už nenastúpil a do útoku sa presunul Lazúr, ktorého strelu v 49. min. vyrazil Novota na roh. V 50. a 53. min. však diváci tŕpli. Anane najskôr z päťky hlavičkoval vedľa a následne osamotený Awudu netrafil z 8 metrov polovicu odkrytej brány HFC... Platilo nedáš-dostaneš, lebo už v 55. min. využil Toporčákovu uličku Tomko a vyrovnal. Humenčania sa dostali späť do zápasu a po rýchlej akcii Opiela - Zvara - Toporčák zachraňoval v poslednej chvíli Santai. Rozhodujúca sa napokon ukázala 66. min., keď prenikajúceho Lazúra stiahol Guldan (po 2 ŽK bol vylúčený) a z následného priameho kopu vymietol Zvara šibenicu. Hneď po rozohraní sa ocitol v tutovke Awudu, napálil však iba do Pillára, a tak sa výsledok nezmenil, lebo Toporčák i Lazúr dvakrát ani Friga s Tomkom v šanciach neskórovali.

Marián ŠKUBA

Góly: 15. Frajkor, 55. Tomko, 66. Zvara - 16. a 45. Kozár. ŽK: Opiela, Toporčák, Lazúr - Moughfire, Angelovič, Papaj, Michalik, Kováč, Guldan. ČK: 66. Guldan (po 2. ŽK). Pred 1 200 divákmi rozhodoval Šulgan. HFC: Pillár - Friga, Šimko, Hanc, Marek Valkučák - Lazúr, Zvara, T. Opiela, Toporčák (90. Capko), Tomko (84. Martin Valkučák) - Frajkor (46. Lapšanský). FC: Novota - S. Angelovič, Guldan, Michalik, Santai - Papaj (56. Barkóci), Kováč (57. Matič), Anane, Moughfire - Awudu, Kozár (69. Pecha).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.