Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Hrbatý: Raonic to môže upodávať až na titul, Dimitrovovi neverím

Grigora Dimitrova pasujú za budúcu jednotku. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|Publikované 3. júl 2014 o 16:12

Novak Djokovič s Rogerom Federerom sú proti mladým vyzývateľom favoritmi.

BRATISLAVA. Nastupujúca generácia ukazuje kvalitu na Wimbledone nielen u žien, ale aj u mužov. Do semifinále sa premiérovo dostali dvadsaťtriroční Grigor Dimitrov a Milos Raonic. Oboch odborníci pasujú medzi tých, ktorí sa dostanú v budúcnosti na vrchol rebríčka po Djokovičovi s Nadalom a Murraym.

„Je to prirodzené, že postupne prichádza aj iná generácia, ktorej súčasťou sú Raonic s Dimitrovom. Po piatich, šiestich rokoch sa to deje vždy. Možno budú na čele rebríčka, keď zostarnú Djokovič s Nadalom a Murraym,“ hovorí Dominik Hrbatý, ktorý zatiaľ nevie odhadnúť či prichádzajúci hráči budú takí dobrí.

„Aj po Samprasovi s Agassim trvalo tri, štyri roky, kým prišli noví hráči. Na vrchole rebríčka sa to menilo každého pol roka,“ dodáva bývalý dvanásty hráč sveta.

Útočný tenis

„Osobne som rád, že sa nepresadzuje na tráve tenis založený na pinkaní do úmoru ako to predvádza Nadal a predovšetkým Murray. Takto začal hrať v minulosti aj Roddick a skončil s tenisom, tiež Berdych, ktorý sa prispôsobil a nezmyselne pinká aj Djokovič. Svetový tenis chce Raonica s delovým servisom alebo talentovaného Kyrgiosa, ktorý sa snaží o útočnú hru,“ povedal SME český odborník Jan Kukal.

Skvelým výkonom zaujal doteraz hlavne Dimitrov, keď nedal vo štvrťfinále šancu obhajcovi titulu Andymu Murraymu.

„Pre Britov by bolo dobré klasické finále Federer, Djokovič, ale pre tenis by bol lepší opak. Myslím si, že obaja mladí vyzývatelia majú šancu. Osobne by ma to oveľa viac bavilo, keby sa prebojovali do finále,“ hovorí Kukal.

O Bulharovi sa hovorí, že by mohol byť budúcou svetovou jednotkou. „Zdolal už Berdycha, Murrayho. Má rezervy ešte na sieti, aj keď to tam vie. Má skvelý servis, výborný forhend a takisto viem, že to je najtvrdšie pracujúci hráč na okruhu. Na svoju výšku je veľmi šikovný,“ dodáva bývalý tréner slovenského fedcupového tímu.

raonic_r4092_res.jpeg

Milos Raonic má proti Federerovi šancu

Stále sú favoritmi Djokovič s Federerom

O Dimitrovovi hovoria aj ako o mladom Federerovi. Jeho hra pripomína v mnohých momentoch švajčiarsku legendu.

„O tom, že bude svetová jednotka sa hovorilo už keď mal osemnásť. Prirovnávajú ho k Federerovi, ale kopírovať sa hráči nedajú. Určite bude dobrý, ale neviem povedať či bude až tak dobrý, aby bol svetová jednotka a vyhrával grandslamy. Zatiaľ mu veľmi neverím,“ dodáva Hrbatý.

Slovenský tenista si myslí, že v piatkovom semifinále majú Raonic s Dimitrovom šancu, ale ich úspech bude viac záležať od výkonov súperov.

„Obaja majú talent, skôr to ale stále záleží od Djokoviča s Federerom. Mladíci nemajú čo stratiť, ale skúsenosť a výsledky hovoria na stranu súperov," hovorí Hrbatý, ktorý nemá pred semifinálovými bojmi jasného favorita na titul.

„Djokovič nehrá úplne v pohode, bol zranený. Roger hrá na druhej strane v pohode, ale či to psychicky zvládne. Neviem to odhadnúť, ak pôjde Raonicovi podanie, môže prekvapiť aj on. Najmenej verím Dimitrovovi, ale aj ten má šikovnú ruku.“

Kukal vidí obidve semifinálové dvojhry vyrovnane. „Povedal by som, že momentálne to je päťdesiat na päťdesiat,“ uzatvára český tréner. Dimitrov má bilanciu s Djokovičom 1:3 a Raonic s Federerom 0:4.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články