Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Hráči Manchestru podľa agentúry urazili čínskych fanúšikov. Guardiola je preto nahnevaný

Pep Guardiola. (Autor: TASR/AP)
TASR|23. júl 2019 o 11:27

Informáciu o urážke priniesla čínska tlačová agentúra.

HONGKONG. Trénera futbalistov Manchestru City Pepa Guardiolu nahneval článok čínskej štátnej agentúry Sin-chua, podľa ktorého úradujúci anglický majster nepreukázal dostatok rešpektu voči Číne a jej fanúšikom počas krátkeho turné v ázijskej krajine.

Podľa anglickej verzie Sin-chua hráči Manchestru svojím arogantným prístupom urazili miestnych fanúšikov a Čínu navštívili iba z komerčných dôvodov. "Nesúhlasím s tým," ohradil sa Guardiola.

"Vlastne by som mal povedať, že informácie v článku sú nepresné. Aby niekto mohol také niečo vyhlásiť, musel by poznať situáciu v klube. Možno bol daný novinár na nás trochu nahnevaný, netuším prečo. Každopádne je tá správa ďaleko vzdialená od reality," citovala trénera City agentúra AFP.

Úradujúci víťaz Premier League, ktorého menšinovým vlastníkom je čínska štátna investičná spoločnosť, dorazil do Číny o dva dni neskôr, ako mal naplánované. V priebehu štyroch dní odohral v krajine dva prípravné zápasy, následne mal v programe ďalšie stretnutia v rámci ázijského turné v Hongkongu a Japonsku.

"Cestovali sme do Číny 23 hodín. O deň neskôr sme dve hodiny cestovali vlakom na zápas v inom meste, potom sa vrátili do Šanghaja a následne zamierili do Hongkongu. A všade sme mali úsmev na tvári. Hoci sme v noci poriadne nespali, absolvovali sme niekoľko dobrých tréningových jednotiek," dodal Guardiola.

Súvisiace články