Hossa s Chárom prispeli k výhre Ottawy

SITA|24. okt 2003 o 10:32

NEW YORK 24. októbra (SITA) - Slovenský útočník Marián Hossa strelil gól a pridal asistenciu vo štvrtkovom stretnutí NHL, v ktorom Ottawa zdolala Washington 5:1. K výhre Senators prispel jedným gólom aj obranca Zdeno Chára, o jediný presný zásah Capitals

Marcel Hossa zaznamenal prvý gól v sezóne a pomohol Montrealu k víťazstvu 3:0 nad New York Islanders. Hossa zvyšoval v 38. minúte na 2:0, keď ho pri bránke presne našiel Mike Ribeiro. Slovák nastupuje od začiatku sezóny v prvom útoku Canadiens spolu s krajanom Richardom Zedníkom a Ribeirom, po očakávanom návrate kapitána Sakua Koivua do zostavy po zranení mu však pre slabú produktivitu hrozí, že prvú formáciu opustí. "Vedel som, že gól je len otázkou času. Naša lajna si vždy vypracuje dosť šancí, takže som ostával pokojný. Vďakabohu to tam konečne padlo," povedal Marcel Hossa. Brankár Jose Theodore predvádza opäť výkony z predminulej sezóny, keď sa stal najlepším gólmanom základnej časti, a vychytal už druhú nulu v sezóne. "Hráme skvele ako tím. Ak budeme pokračovať v takýchto výkonoch, shutoutov bude určite pribúdať. V obrane je naša sila," povedal Theodore, ktorý zastavil 34 striel. Kanaďan má najväčšiu zásluhu na tom, že Montreal odštartoval ročník s piatimi výhrami a len dvomi prehrami.

Po pondelkovej prehre 1:6 na ľade Vancouveru sa Buffalu podarilo vyhrať nad domácimi hráčmi Los Angeles 5:1. Skóre otvoril v 11. minúte počas presilovej hry Miroslav Šatan. "Nemám na to špeciálny recept. Presilovka je jednoducho na to, aby sa dal gól," odpovedal Šatan na otázku, prečo sa mu tak darí v presilovke. V uplynulej sezóne v nej strelil 11 gólov. Štvorica slovenských hokejistov v drese Kings Žigmund Pálffy, Jozef Stümpel, Ľubomír Višňovský a Martin Štrbák sa bodovo nepresadila. Hráči Sabres dali prvé dva góly v presilovke a posledné dva pridali dokonca vo vlastnom oslabení - prvý vsietil Curtis Brown, druhý Taylor Pyatt. Kouč domácich Andy Murray takýto výkon od Buffala čakal. "Vedeli sme, že sem prídu po výprasku vo Vancouveri ako poranený medveď - nahnevaný a hladný po víťazstve, ale nedali sme si pozor. Sledovali sme ich tréning a už tam boli poriadne nahnevaní. Našich hráčov sme na to upozornili, ale asi to brali na ľahkú váhu," hneval sa Murray. Buffalo hralo tvrdo, čo pocítil aj Pálffy, ktorého tvrdým bodyčekom zrazil bývalý spoluhráč Adam Mair. "Bol to od nich varovanie, že sa nás neboja. Hráči ako Ziggy musia takéto zákroky očakávať. My sme bohužiaľ neukázali, že sa ich nebojíme," dodal Murray. Pálffy napokon duel pre krčné zranenie nedohral, Višňovský si poranil chrbát.

Ladislav Nagy sa dvakrát trafil za chrbát Mikaela Tellqvista a pridal aj jednu prihrávku, ale jeho Phoenix podľahol Torontu 4:5. V drese víťazov sa rovnakou bilanciou prezentoval veterán Owen Nolan, ktorý strelil svoje prvé dva góly sezóny. "Mal som pred sebou prázdne bránky, ale míňal som ich. Dnes našťastie nie," povedal útočník Nolan. Phoenix bol aktívnejším tímom, najmä v poslednej tretine, ale Tellqvist v nej dovolil skórovať len Nagyovi. Švédsky brankár predviedol niekoľko ostrých zákrokov aj v prvej časti hry, keď Maple Leafs prežili dvojminútové oslabenie o dvoch hráčov. "Samozrejme, že som mal aj trochu šťastia," povedal Tellqvist.

Štvrtkové výsledky a štatistiky:

Columbus - Tampa Bay 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Tampa Bay odohrala v novom ročníku päť zápasov a všetky vyhrala. Lightning tak ostávajú jediným tímom bez prehry. Jediný gól strelil necelé štyri minúty pred koncom po chybe brankára Marca Denisa Vincent Lecavalier, jednotka draftu 1998.

Gól: 57. Lecavalier. Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 20:28. Brankári: Denis - Grahame. Diváci: 16 542.

Atlanta - Nashville 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)

Iľja Kovaľčuk má streleckú formu. Ruský útočník Atlanty strelil tri góly a na svojom konte ich má už deväť a vedie túto štatistiku. Jeho spoluhráč Ivan Majeský mal dva plusové body, Ronald Petrovický naopak mínusový.

Góly: 30. Kovaľčuk (F. Kaberle, Viačeslav Kozlov), 34. Vigier (Cowan, Santala), 34. Kovaľčuk (R. Robitaille), 59. Kovaľčuk (Aubin, Savard) - 5. Hamhuis (R. Murray, Walker), 6. Tootoo (Židlický, Klouček). Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku:20:30. Brankári: Nurminen - Vokoun. Diváci: 11 457.

Boston - Carolina 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Carolina dosiahla prvé víťazstvo v sezóne. Prvý gól v NHL strelil center Eric Staal, dvojka posledného draftu a prvé body v sezóne zaznamenal jeho spoluhráč z útoku Jeff O´Neill. Brankár Kevin Weekes vychytal 14. shutout v kariére.

Góly: 2. Staal (O´Neill, Vašíček), 53. O´Neill (Vašíček, Staal). Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše O´Donnell - Boulerice na 5 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 18:32. Brankári: Raycroft - Weekes. Diváci: 12 104.

Montreal - NY Islanders 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 6. Perreault (Ryder), 38. MARCEL HOSSA (Ribeiro, Quintal), 58. Dackell (Juneau, Bulis). Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 21:34. Brankári: Theodore - DiPietro. Diváci: 18 305.

Ottawa - Washington 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Marián Hossa strelil gól a pridal asistenciu a Ottawa zdolala Washington 5:1. K výhre Senators prispel jedným gólom aj obranca Zdeno Chára, o jediný presný zásah Capitals sa postaral krídelník Peter Bondra. Dve asistencie zaznamenal vo svojom prvom zápase od podpisu novej zmluvy český útočník Martin Havlát. "Som rád, že som bodoval, ale najdôležitejšie je víťazstvo," povedal 22-ročný Havlát. Kým Ottawa si na svoje konto pripísala štvrté víťazstvo v sezóne, Washington nevyhral už šesť duelov v rade. Na ľade Ottawy sa tím z hlavného mesta USA ujal vedenia presilovkovým gólom Bondru už v 32. sekunde, ale potom triafali už len domáci hráči. Na 1:1 vyrovnal po spolupráci Havláta s Hossom v 10. minúte center Radek Bonk a víťazný gól vsietil v 27. minúte Hossa. "Prvý gól nás trochu zaskočil, ale po prestávke sme začali hrať našu trpezlivú hru a vyplatilo sa," povedal Chára. "Sme sklamaní, lebo sme hrali len 40 minút, a to ako tréner nemôžem prijať. Boli sme o krok pozadu," hneval sa kouč Capitals Bruce Cassidy, ktorého mužstvo prehrávalo po druhej tretine tesne 1:2. V poslednej časti hry však inkasovalo trikrát. Útočník Washingtonu Jaromír Jágr je už päť zápasov bez gólu. "Musíme hrať celý zápas, nie len dve tretiny. V prvých dvoch sme mali šance a nehrali sme až tak zle, ale v poslednej tretine sme zaplatili za chyby," krčil ramenami Jágr. Bondra s Hossom strelili svoje štvrté góly v sezóne, Chára sa do streleckej listiny zapísal po druhý raz.

Góly: 10. Bonk (Havlát, MARIÁN HOSSA), 27. MARIÁN HOSSA (Varaďa, Redden), 41. Smolinski (Havlát), 43. Alfredsson (Schaefer), 47. CHÁRA (Rachůnek) - 1. BONDRA (Gončar, Lang). Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Neil - Doig na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:18. Brankári: Lalime - Kölzig (47. Charpentier). Diváci: 18 188.

Colorado - Edmonton 6:1 (0:0, 4:1, 2:0)

Peter Forsberg zaznamenal siedmy hetrik v NHL. Švédsky center strelil v NHL 202 gólov, z toho najviac (20) do siete Edmontonu. Oilers stratili za stavu 0:3 troch hráčov (Pisani, Moreau, Cross), ktorých rozhodcovia po krosčeku Fernanda Pisaniho a následnej šarvátke vylúčili do konca zápasu.

Góly: 21. Hejduk (Škoula, Tanguay), 22. Forsberg (Hejduk, Tanguay), 27. Foote (Liles, Hejduk), 40. Forsberg (Hejduk, Skrastinš), 45. Hinote (Nikolišin), 49. Forsberg (Tanguay, Foote) - 23. Moreau (Isbister, Ferguson). Vylúčení: 3:8 na 2 min, navyše Foote, Hinote na 5 min, McCormick na 5 min+DKZ - Chimera na 5 min, Pisani, Cross, Moreau na 5 min+DKZ, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 34:34. Brankári: Aebischer - Conklin (23. T. Salo). Diváci: 18 007.

Phoenix - Toronto 4:5 (0:1, 3:4, 1:0)

Góly: 21. Hrdina (Gratton, Doan), 26. NAGY (Doan, Burke), 38. Langkow (NAGY, Mike Johnson), 48. NAGY (Mike Johnson, Mara) - 9. Nolan (Reichel, Tucker), 28. Antropov (Sundin, Domi), 29. Nieuwendyk (Roberts, Fitzgerald), 30. Klee (Nolan, Reichel), 37. Nolan (T. Kaberle). Vylúčení: 8:9 na 2 min, navyše B. Ference - R. Jackman na 5 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:33. Brankári: Burke - Tellqvist. Diváci: 13 873.

Los Angeles - Buffalo 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Góly: 42. Armstrong (L. Robitaille, Laperriere) - 11. ŠATAN (C. Brown, Patrick), 20. Pyatt (Drury, Briere), 29. Ch. Taylor (Dumont, Mair), 39. C. Brown (Žitnik), 57. Pyatt (Drury). Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše Laperriere na 5 min, Brennan na 5+10 min - Fitzpatrick na 5 min, Peters na 5+10 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:2. Strely na bránku: 26:35. Brankári: Huet - Biron. Diváci: 15 752.

San Jose - Chicago 3:3 po predĺžení (2:0, 0:3, 1:0 - 0:0)

Súboj dvoch najmladších tímov súťaže sa skončil remízou, o ktorú sa postaral premierovým gólom v NHL domáci obranca Tom Preissing 11 minút pred koncom. San Jose čaká na výhru už štyri zápasy.

Góly: 5. Marleau, 6. Ekman (Sturm, Hannan), 49. Preissing (Stuart, Sturm) - 24. McLean (Sullivan, Steve McCarthy), 37. Bell, 38. McLean (Sullivan). Vylúčení: 9:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 37:36. Brankári: Nabokov - Thibault. Diváci: 14 441.