Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Hossa a Chára v hlasovaní All Stars vysoko

Sportnet|Publikované 30. nov 2006 o 23:00

Slovenský hokejista Marián Hossa figuruje v hlasovaní o zloženie otváracej formácie 53. vydania All Star zápasu NHL na priebežnom deviatom mieste

medzi útočníkmi Východnej konferencie. Obávaného kanoniera Atlanty a aktuálne druhého najproduktívnejšieho muža ročníka podporilo 48 150 fanúšikov.

Najviac hlasov dosiaľ dostal Kanaďan Sidney Crosby z Pittsburghu (247 854), medzi brankármi vedie jeho spoluhráč Marc-Andre Fleury (138 151) a defenzíva je zatiaľ plne v réžii torontského Bryana McCabea (174 205), toho stíha zo štvrtej priečky kapitán Bostonu Zdeno Chára (110 416). Uzávierka možnosti hlasovať prostredníctvom webstránky nhl.com alebo telefonicky i sms-kami je 2. decembra. Zápas sa spolu s tradičným predkrmom súťaže individuálnych zručností uskutoční 24. januára v Dallase. Exhibícia zaznamená v Dallase tretí ročník v konferenčnom formáte Východ - Západ, keď medzitým bola 4-ročná anabáza Severnej Ameriky proti Zvyšku sveta.

Celkovo sedem slovenských hokejistov nasadila NHL do tradičného hlasovania fanúšikov, ktorí vyberú prvé päťky a prvých brankárov exhibičného súboja. Ostatné formácie zápasu vyberú špeciálne skupiny odborníkov po konzultáciách s generálnymi manažérmi klubov. Na ponukovom liste, ktorý síce nie je záväzný, no vždy napokon určujúci, sú zo Slovenska na západe Ľubomír Višňovský (LA), Pavol Demitra a Marián Gáborík (Minnesota), Ladislav Nagy (Phoenix), na východe sa okrem Hossu a Cháru uchádza zatiaľ neúspešne o priazeň i Miroslav Šatan (NY Islanders).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.