Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Hokejový Slovan napokon povedie v nastavajúcom ročníku Říha

Maroš Krajči a Miloš Říha budú opäť spolupracovať pri vedení hokejového Slovana. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 2. júl 2015 o 14:58

Hoci sa pôvodne spomínalo meno Vladimíra Kýhosa, Slovan bude nakoniec viesť iný český tréner.

BRATISLAVA. Hokejistov Slovana Bratislava povedie v nastavajúcom ročníku KHL český tréner Miloš Říha. Na štvrtkovom brífingu s novinármi to oznámil generálny manažér "belasých" Maroš Krajči.

"Definitívne môžem potvrdiť, že aj štvrtý ročník KHL sa bude hrať na ľade v Bratislave. Boli to veľmi náročné posledné mesiace a v posledných dňoch sme to dotiahli tak, aby sme tu dnes mohli sedieť a potvrdiť účasť. Celé vedenie robilo veľmi veľa, aby sa to podarilo a aby sme dotiahli aj veci, ktoré boli s nami spojené v minulej sezóne," uviedol.

Krajči definitívne potvrdil aj meno nového trénera. Slovan povedie Miloš Říha. O jeho asistentoch sa rozhodne neskôr, no mali by nimi byť Vladimír Országh a Roman Stantien.

Miloš má obrovské skúsenosti z KHL, rád by v nej pokračoval. Faktom je, že veľmi dobre pozná Slovan aj našu mentalitu. Spolu sme získali dvakrát titul," pokračoval Krajči.

Príprava odštartuje už budúci pondelok so všetkými hráčmi, ktorí sú momentálne pod zmluvou. Vedenie rokuje aj so Slovincami Rokom Tičarom a Žigom Jegličom či Václavom Nedorostom a ďalšími hráčmi.

V hre je aj dvojica kanadských brankárov. "Sú to veľmi zaujímavé mená, ale kým sme sa nedohodli, neprezradím ich. Rokujeme aj s našimi bývalými hráčmi Michalom Sersenom, Camom Barkerom, Vladimírom Mihálikom či Ivanom Švarným," dodal.

Slovan sa chce i v budúcnosti spoliehať najmä na slovenských hokejistov. "Aby čo najviac hráčov od nás prenikalo do reprezentácie a aj naopak - aby hrali reprezentanti za Slovan."

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články