Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Hokejisti Bardejova sú v plnom nasadení

Sportnet|Publikované 5. sep 2013 o 22:00

Naša druhá najvyššia hokejová súťaž začína viac ako nezvyčajne druhým kolom 13. septembra.

Naša druhá najvyššia hokejová súťaž začína viac ako nezvyčajne druhým kolom 13. septembra, to prvé sa uskutoční o dva dni 15. septembra. Minuloročný majster 1.ligy Bemaco HC 46 Bardejov začína v Prievidzi a doma sa predstaví proti Detve.

BARDEJOV. Hornošarišania si na záver prípravy vybrali tradičných zahraničných súperov z najvyšších súťaží.

Konfrontácia s maďarským Miškovcom i poľskou Krynicou je dobrou previerkou pred nadchádzajúcou sezónou.

Dve stretnutia s Miškovcom priniesli hokej dobrej úrovne. Doma vyhral Bardejov po gólovej prestrelke 7:6 po samostatných nájazdoch a na ľade súpera už dominoval po víťazstve 6:2.

Tréner Ján Vodila momentálny prejav hráčov pripisuje aj enormnému zaťaženiu.

„Počítali sme s tým, že to bude dobrý súper, osobne ich poznám z prípravy v minulosti. Je to dobre pripravené mužstvo, sú to korčuliari, hrajú s nasadením do tela, bolo to vidieť v oboch stretnutiach. Chyby sa vyskytujú aj z enormného zaťaženia, no robia ich aj veľkú hráči. V prvom zápase sme dostali góly do prázdnej brány po individuálnych zlyhaniach. Teraz už máme len jeden tréning denne, hráči majú viac energie a prejavilo sa v odvetnom zápase. Nebolo toľko chýb ako doteraz a brankár Andreanin mal 31 dobrých zásahov.”

Tréner Vodila pôsobil v Poľsku, vie čo môže očakávať od piatkového duelu s Krynicou, ktorá je tu na sústredení.

„Bude to ešte kvalitnejší súper ako Miškovec, treba sa na to zodpovedne pripraviť. Som presvedčený že nás dôkladne preveria. Nedá sa ešte hovoriť o hotovom kádri, vyskytujú sa zranenia, no hral už Polaček, no určite ho budeme doplňovať. Spolupracujeme s Košicami, teraz je tu Jokeľ a je ho vidieť na ľade.”

Tromi gólmi a víťazným samostatným nájazdom sa v prvom zápase prezentoval Ladislav Ščurko, ktorý netajil, že konečne si zahrajú s kvalitnejšími súpermi.

„Bolo vidieť nasadenie, ukazuje sa, že sme dobre pripravení či už kondične, alebo technicky. Príprava pokračuje, veď je ešte čo zlepšovať, no dôležitý je náš bojový duch a dobrá partia.”

Miškovec – Bardejov 2:6 (2:2, 0:1, 0:3). Góly: M. Baláž, Česelka, Gmitter, Šimčák, Jokeľ, Slimák. Zostava Bemaca: Andreanin – Krčula, Gajdoš, Kramár, Valentín, Hopkovič, Slimák, Chovan, Polaček – Gmitter, Šimčák, Baláž, Jokeľ, Boltun, Hričina, Podsedlý, Dancsák, Zorvan, Vaško, Gmitter, Hájnik, Česelka, Mihalič, Ščurko.

V piatok 6.9. od 17.30 hrá Bardejov s Krynicou.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.