Fínom záver prípravy nevyšiel, na turnaji pred MS skončili poslední

Švédsko - Fínsko v prípravnom zápase. (Autor: Facebook/Tre Konor)
TASR|7. máj 2023 o 14:48 (aktualizované 7. máj 2023 o 18:55)

Turnaj v Brne napokon ovládli Švajčiari.

BRNO. Hokejisti Švajčiarska sa stali víťazmi Českých hokejových hier v Brne.

Prvenstvo na turnaji si zaistili víťazstvom 3:2 nad domácim výberom. Víťazný gól Švajčiarska strelil v 46. minúte Marco Miranda.

Česi neobhájili vlaňajší triumf na turnaji a po prehre klesli v tabuľke na konečnú tretiu priečku. Druhí skončili Švédi, ktorí mali už pred podujatím isté prvenstvo v tohtosezónnej edícii Euro Hockey Tour.

"Tri korunky" zdolali v nedeľu v severskom derby Fínov 4:3 po predĺžení vďaka gólu Pära Lindholma zo 62. minúty. "Suomi" skončili na poslednom mieste.

České hokejové hry sú pre zúčastnené tímy záverečnou prípravou na MS, ktoré tentokrát hostia lotyšská Riga a fínske Tampere.

České hokejové hry (EHT) - 7. máj:

Švédsko - Fínsko 4:3 pp (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)

Góly: 13. Petersson, 37. Tömmernes, 57. Zetterlund, 62. P. Lindholm - 27. Hartikainen, 40. Suomela, 43. Oksanen

Česko - Švajčiarsko 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 1. Kempný, 41. Smejkal - 7. Haas, 33. Loeffel, 46. Miranda

Tabuľka Českých hokejových hier

Domov»MS v hokeji 2023»Fínom záver prípravy nevyšiel, na turnaji pred MS skončili poslední