Draisaitl strelil štyri góly, Edmonton aj tak prehral

Leon Draisaitl (vľavo) oslavuje gól.
Leon Draisaitl (vľavo) oslavuje gól. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|4. máj 2023 o 06:37

Tomáš Tatar nebodoval v prvom dueli druhého kola.

NEW YORK. New Jersey Devils vstúpili aj do druhej série tohtoročného play-off prehrou. Na ľade Caroliny podľahli "hurikánom" 1:5.

Tomáš Tatar sa do bodovania nezapísal. Odohral 14 minút a 46 sekúnd, pripísal si mínusku, strelu na bránku a bodyček.

Jediným strelcom "diablov" bol Bastian, ktorý v 26. minúte znížil na 1:3. Ukázala sa však hĺbka tímu Caroliny, za ktorú skórovalo päť rôznych strelcov - Pesce, Jarvis, Kotkaniemi, Skjei a Fast.

Leon Draisaitl strelil v prvom zápase série medzi Vegas a Edmontonom štyri góly. Po siedmich zápasoch v play-off má na konte už 10 gólov. Menej stretnutí v play-off na skompletizovanie tohto čísla potreboval v histórii len Newsy Lalonde ešte v roku 1919.

Nemec zároveň vyrovnal rekord organizácie. V jednom zápase play-off ešte nedal žiadny "olejár" viac ako štyri góly.

Na hviezdneho útočníka však nedokázal nadviazať nik zo spoluhráčov a ani štvorgólový večer nestačil na víťazstvo. Vegas vyhrali 6:4.

Presadilo sa päť rôznych strelcov. Jediný s dvomi gólmi bol Barbašev. Víťazný presný zásah strelil v 44. minúte Stephenson.

NHL - play-off - 4. máj:

Carolina - New Jersey 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Góly: 10. Pesce (J. Staal), 15. Jarvis, 22. Kotkaniemi (Martinook, Fast), 51. Skjei (S. Aho II, Noesen), 57. Fast (Martinook, J. Staal) – 26. Bastian (M. McLeod)

Brankári: Andersen 17/18 - Schmid 8/11, Vaněček 10/11

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút a 46 sekúnd, pripísal si mínusku, strelu na bránku a bodyček/

Vegas - Edmonton 6:4 (3:2, 0:0, 3:2)

Góly: 5. Barbašev (N. Roy), 10. Amadio (Karlsson, Whitecloud), 19. Stone (R. Smith, Pietrangelo), 43. Barbašev (Whitecloud, Eichel), 44. Stephenson (Stone, Howden), 60. Eichel – 4. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 20. Draisaitl (Hyman, Ekholm), 42. Draisaitl (Hyman, Bouchard), 49. Draisaitl (McDavid, Ekholm)

Brankári: Brossoit 24/28 - Skinner 27/32