Jaroslav Halák po inkasovanom góle. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|19. feb 2023 o 07:05 (aktualizované 19. feb 2023 o 07:37)

Martin Fehérváry odohral zápas pod holým nebom.

NEW YORK. Sobota v NHL bola nabitá programom. Zápas odohralo až 26 tímov.

Tomáš Tatar si pri výhre New Jersey nad Pittsburghom pripísal asistenciu. V prvej tretine svojou bojovnosťou naštartoval ofenzívnu akciu a jeho zisk puku v útočnom pásme vyvrcholil gólom Dawsona Mercera.

Tatar v zápase odohral 16 minút a 48 sekúnd, počas ktorých stihol trikrát vystreliť na bránu a uštedril dva hity.

Na víťazstve 5:2 mal výrazný podiel štvorbodový kapitán Nico Hischier, ktorý strelil dva góly a na ďalšie dva asistoval.

Netypický zápas odohral Martin Fehérváry. Slovák bol súčasťou stretnutia pod holým nebom. Takzvaný Stadium Series odohrali proti Caroline v meste Raleigh na Carter-Finley Stadium.

Fehérváry v zápase nebodoval, odohral viac ako 18 minút a okrem jednej strely zaznamenal štyri hity a tri bloky.

Zápas pred takmer 57-tisíc divákmi vyhrali domáce "hurikány". Washington zdolali 4:1. Najproduktívnejším hráčom a prvou hviezdou bol trojbodový Čech Martin Nečas.

Jaroslav Halák začal nočný zápas proti Calgary katastrofálne. Počas prvých 46 sekúnd v zápase inkasoval až dvakrát. Presadili sa proti nemu Mangiapane a Kadri. Jeho tímu sa ale podarilo vyrovnať a Rangers nakoniec prehrali 2:3 až po predĺžení.

Slovák si pripísal 29 zákrokov a zastavil 90,6 percent striel. Prehra prišla po sérii jeho siedmich víťazstiev v rade.

Jeho súperom v zápase bol Adam Ružička, ktorý na svojho krajana vyslal dve strely. Počas 11 minút a 27 sekúnd na ľade ale nebodoval.

"Plamene" z Calgary ukončili sedemzápasovú víťaznú sériu Rangers.

Erik Černák kvôli zraneniu nenastúpil v zápase Tampy proti Vegas.

Len prišiel a už odchádza. O´Reilly pri debute ovládol vhadzovania

Prvý zápas za nový klub odohral Ryan O´Reilly. Forvard vymenený zo St. Louis do Toronta si pri debute pripísal asistenciu.

Ako center bol veľmi efektívny na vhadzovaniach. Zo štrnástich vyhral až dvanásť, teda 85,7 percent.

Pre 32-ročného Kanaďana bolo všetko rýchle. Do Toronta pricestoval aj s Noelom Acciarim v sobotu poobede a už večer nastúpili v zápase proti Montrealu.

"Je to ako ísť do studenej vody, je lepšie skočiť priamo do nej, ako sa zdráhať a ísť pomaličky," hovoril O´Reilly. "Bolo to trošku extrémne v tom, že sme len prišli a už odchádzame." (Hráči Toronta cestujú do Chicaga, kde v nedeľu odohrajú zápas, pozn. red.)

Rantanen s jubilejným zásahom

Mikko Rantanen sa podieľal na víťazstve Colorada nad St. Louis gólom a asistenciou. Jeho presný zásah bol jubilejný dvojstý v NHL.

Potreboval na to 426 zápasov a na tento míľnik dosiahol ako štvrtý najrýchlejší hráč histórie klubu Colorada/Quebecu. Rekord drží Peter Šťastný, ktorý na to potreboval len 355 duelov.

Mladý Švéd boduje raketovým tempom

Najproduktívnejším hráčom noci bol Elias Pettersson. Švédsky forvard Vancouveru mal proti Philadelphii päť bodov. Dva góly strelil, na tri prihral a bol hlavným strojcom víťazstva 6:2.

Obidva góly strelil v oslabení do prázdnej brány v posledných minútach zápasu.

Bol to pre neho už piaty päťbodový zápas v kariére. Žiaden hráč v histórii klubu Canucks ich nemal viac.

Dvadsaťštyriročný útočník má v tejto sezóne už 71 bodov po 54 odohraných zápasoch a je na deviatom mieste produktivity NHL. Už teraz prekonal svoje kariérne maximum, ktoré bolo na úrovni 68 bodov.

Elias Pettersson má v profilige výbornú bilanciu. Odohral 299 zápasov a pripísal si už 292 bodov.

Strelili päť gólov v prvej tretine, náskok neudržali

Los Angeles začali duel proti Arizone zhurta. Už po 15 minútach a 48 sekundách viedli 5:1 a Čecha Karela Vejmelku vyhnali z brány.

Náskok si držali pomerne dlho, ale "kojotom" sa podarilo vyrovnať. Dva góly strelil Clayton Keller a znížil na 3:5. Arizona vyrovnala stav stretnutia počas 48. minúty, keď strelila dva góly zásluhou Boyda a Fischera.

Striedajúci brankár Connor Ingram chytil všetkých 23 striel a zápas dospel až do nájazdov, kde boli úspešnejší hráči Los Angeles. Rozhodol Adrian Kempe.

NHL - základná časť - 19. február:

Nashville - Florida 7:3 (3:2, 2:0, 2:1)

Góly: 3. Novak, 13. Duchene (McDonagh, Granlund), 16. R. Johansen (Josi), 28. Sissons (Josi, McDonagh), 37. Josi (McDonagh, R. Johansen), 49. Novak (Tomasino), 55. Trenin – 8. Cousins, 13. M. Tkachuk (Montour), 50. Reinhart (Barkov, Montour)

Brankári: Lankinen 30/33 - Knight 12/14, Bobrovskij 7/11

St. Louis - Colorado 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 36. Blais (Kyrou, L. Brown) – 17. Rantanen (MacKinnon, Compher), 28. Byram (Rantanen, Girard), 43. Ničuškin (Lehkonen, MacKinnon), 50. Byram (Girard, Compher)

Brankári: Binnington 29/33 - Annunen 19/20

Boston - NY Islanders 6:2 (3:0, 3:1, 0:1)

Góly: 3. DeBrusk (Marchand, Pastrňák), 10. N. Foligno (Forbort, Greer), 18. Frederic (McAvoy, N. Foligno), 29. Bergeron (DeBrusk, McAvoy), 32. Frederic, 39. Zacha (Coyle) – 27. Palmieri (Lee, Dobson), 54. M. Martin (Pulock, Andreoff)

Brankári: Ullmark 26/28 - Varlamov 21/27

Pittsburgh - New Jersey 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Góly: 4. Malkin (Rakell, Letang), 55. Malkin (Petry) – 5. Mercer (Hischier, Tatar), 24. Hamilton (Hischier, J. Hughes), 29. Hischier (Šarangovič), 49. Bratt (Hischier, Šarangovič), 58. Hischier (Mercer)

Brankári: Tokarski 38/42 - Vaneček 29/31

/Tomáš Tatar (New Jersey) si pripísal asistenciu, tri strely na bránu, dva hity, odohral 16 minút a 48 sekúnd/

Dallas - Columbus 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Góly: 27. Dellandrea – 18. L. Foudy (Bemström, Roslovic), 46. A. Boqvist (Kuraly, Olivier), 56. Olivier (E. Robinson), 59. E. Robinson (Olivier)

Brankári: Wedgewood 33/36 - Korpisalo 28/29

Toronto - Montreal 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)

Góly: 26. Bunting (Matthews, Sandin), 34. Engvall, 39. Bunting (Järnkrok, O'Reilly), 44. Nylander (Matthews, Giordano), 55. Kämpf (Engvall, Sandin) – 21. Jos. Anderson (Matheson, Harris)

Brankári: Woll 29/30 - Allen 36/41

Carolina - Washington 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Góly: 3. Kotkaniemi (Teräväinen, Nečas), 26. Stastny (Chatfield, Martinook), 29. Nečas (Burns, Kotkaniemi), 32. Teräväinen (Nečas, Andersen) – 51. Wilson (Milano)

Brankári: Andersen 24/25 - Kuemper 31/35

/Martin Feherváry (Washington) odohral 18 minút a 24 sekúnd, počas ktorých raz vystrelil na bránu, pripísal si štyri hity a tri bloky/

Vancouver - Philadelphia 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)

Góly: 15. Beauvillier (L. Schenn, E. Pettersson), 22. Kuzmenko (L. Schenn, E. Pettersson), 34. Beauvillier (E. Pettersson, Q. Hughes), 51. Di Giuseppe (Boeser), 59. E. Pettersson, 60. E. Pettersson (J. Miller, Bear) – 16. Braun (P. Brown, Farabee), 38. Frost (Konecny, Ristolainen)

Brankári: Silovs 35/37 - Hart 17/21

Calgary - NY Rangers 3:2pp (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 1. Mangiapane (Backlund), 1. Kadri (Huberdeau, Pelletier), 62. Backlund (Huberdeau, R. Andersson) – 37. Tarasenko (Trocheck, Panarin), 53. Lafreniere (Trocheck, Chytil)

Brankári: Markström 18/20 - Halák 29/32

/Jaroslav Halák (NY Rangers) zastavil 90,6 percent striel/

/Adam Ružička (Calgary) nebodoval, odohral 11 minút a 27 sekúnd, dvakrát vystreli na bránu/

Los Angeles - Arizona 6:5sn (5:1, 0:1, 0:3 - 0:0, 2:0)

Góly: 8. Fiala, 10. Kopitar (Byfield, Kempe), 12. Lizotte (Iafallo, Fiala), 15. M. Roy (Kopitar, Durzi), 16. Fiala (Lizotte), rozh. náj. Kempe – 10. J. Brown (Söderström, Boyd), 36. Keller (Maccelli, Välimäki), 41. Keller, 48. Boyd (Maccelli, Moser), 48. Fischer (J. Brown, O'Brien)

Brankári: Quick 27/32 - Vejmelka 9/14, Ingram 23/23

San Jose - Buffalo 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Góly: 17. J. Svečnikov (MacDonald), 32. Barabanov (Couture, E. Karlsson) – 4. Cozens, 27. Power (Tuch, J. Skinner), 50. J. Skinner (Ta. Thompson), 59. Tuch (Dahlin)

Brankári: Kähkönen 27/30 - Luukkonen 33/35

Seattle - Detroit 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 17. Eberle (Soucy), 23. Eberle (Beniers, McCann), 40. Oleksiak (Beniers, Eberle), 45. Tolvanen (Sprong, Borgen) – 20. P. Suter (Walman, Zadina), 58. Larkin (Bertuzzi)

Brankári: Grubauer 21/23 - Husso 22/26

Vegas - Tampa Bay 5:4 (4:2, 0:1, 1:1)

Góly: 7. Howden (Kolesar, Pietrangelo), 9. Marchessault (Cotter, Theodore), 15. Theodore (R. Smith, W. Karlsson), 18. Marchessault (Theodore, R. Smith), 59. N. Roy – 7. Namestnikov (Perry, Sergačov), 7. Stamkos (Hedman, Kučerov), 25. Perry (Hedman), 60. Bellemare (Sergačov)

Brankári: Hill 20/24 - Vasilevskij 21/25