Mladí Slováci Američana očarili. Potvrdilo sa mu, čo sa o Slafkovskom hovorí

Scott Moser.

Mladí Slováci Američana očarili. Potvrdilo sa mu, čo sa o Slafkovskom hovorí

Scott Moser. (Autor: hockeyslovakia.sk)
Scott Moser.
Scott Moser. (Autor: hockeyslovakia.sk)
Patrik Fotta|3. aug 2022 o 11:00

Rozhovor so Scottom Moserom.

Na decembrových MS do 20 rokov v hokeji si SCOTT MOSER odkrútil svoju premiéru pri slovenskom juniorskom tíme. Šampionát však pre covidovú situáciu predčasne zrušili a presunuli na leto.

Zatiaľ, čo na prelome rokov pôsobil vo funkcii konzultanta, o niekoľko dní by mal stáť na lavičke už ako asistent trénera Ivana Feneša.

S akými pocitmi pôjdete na juniorský šampionát, ktorý sa bude konať v Kanade?

Som nadšený. To je asi najsilnejšia emócia, ktorú momentálne cítim. Máme v tíme výbornú skupinu chlapcov, ktorí sa nevedia dočkať, aby mohli reprezentovať Slovensko v zámorí na veľkom podujatí.

Všetci pracovali veľmi tvrdo, aby sa dostali do záverečnej nominácie. Som veľmi šťastný, že môžem byť súčasťou tohto tímu.

Na Slovensko ste prišli iba pred týždňom. Nikdy pred tým ste tu neboli?

Presne tak. Keď som dostal pozvánku, vnímal som to ako poctu. Jednak z dôvodu, že strávim s tímom viac času a zoznámim sa s chlapcami. Nechcel som sa pripojiť až v Kanade, potreboval som sa viac zžiť s tímom.

Druhý dôvod bol, samozrejme, spoznať bližšie krajinu a kultúru. Každý ma prijal veľmi otvorene a všetci boli ku mne veľmi milí.

Čo ste si za krátky čas stihli na Slovensku pozrieť?

Priletel som do Viedne a následne som zostal u Ivana Feneša, ktorý ma zoznámil s jeho rodinou. Strávil som niekoľko dní v Bratislave. Potom sme sa presunuli do Popradu.

Vďaka tomu som mohol vidieť veľkú časť Slovenska, keďže sme išli autom po diaľnici. Videl som, aká pekná a rôznorodá je tu príroda. Slovensko ma skutočne očarilo.

Čo sa v rozhovore dozviete

  • Čo sa dozvedel o Craigovi Ramsaym, keď sa prechádzal po kanceláriách na zväze?
  • Čím ho Slafkovský upútal na prvom tréningu?
  • O ktorom slovenskom talente povedal: Waw, o ňom budeme ešte veľa počuť?
  • Ako vidí šance Slovenska na blížiacich sa juniorských MS?
  • Prečo si jeho manželka zaslúži cenu MVP?

Vraj ste sa už stihli naučiť niekoľko slovenských slov. Ktoré používate najradšej?

Začal som, samozrejme, s úplnými základmi. Ovládam už pozdravy ako "dobré ráno" alebo frázu "ako sa máš". Mám teda už podchytených zopár slov, ale veľmi rád sa naučím ešte viac, aby som sa ponoril do slovenčiny, ktorá nie je ľahký jazyk pre cudzinca. Verím, že na to bude viac času po sezóne.

Čím si vás Slováci získali?

Obrovskou ochotou. Každý sa pri mne snaží rozprávať anglicky, aby som rozumel, o čom sa ostatní rozprávajú. Nielen vtedy, keď komunikujú priamo so mnou. Veľa to pre mňa znamená. Je to zároveň ďalšia motivácia naučiť sa viac po slovensky.

Všetci ľudia, ktorí pracujú v rámci hokejového zväzu, boli ku mne úžasní. Každý si navyše robí výborne svoju prácu a navzájom sa rešpektujú.

Slovenskí fanúšikovia si veľmi obľúbili kanadského trénera Craiga Ramsayho. Ako ho vnímate?

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu: