Hokejisti HK Dukla Trenčín. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|3. mar 2024 o 19:20 (aktualizované 3. mar 2024 o 20:05)

Conway a Giľák sa blysli hetrikom.

Tipos extraliga - 49. kolo

Trenčín - Humenné 9:2 (4:1, 2:1, 3:0)

Góly: 12. Ahl (Conway, Charbonneau), 15. Petrovický, 15. Immo (Baláž), 19. Conway (Charbonneau, Hlaváč), 30. Conway (Krajčovič), 39. Giľák (Sojčík), 56. Giľák (D. Hudec, M. Hudec), 58. Conway (Charbonneau, Petrovický), 59. Giľák (D. Hudec) - 5. Thomka (Sredl), 25. Borov (Šoltés)

Rozhodovali: Výleta, Crman - Orolin, Junek, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 2069

Trenčín: LaCouvee - Pietroniro, Kupec, Kielb, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Nátny - Immo, Baláž, Petráš - Charbonneau, Conway, Ahl - Giľák, Sojčík, D. Hudec - Škvarek, Mikúš, Krajčovič

Humenné: Kozel - Sergijenko, Novota, Sredl, Meliško, Novický, Pacalaj - Pereskokov, Krajňák, Paršin - Vaško, Foss, Kuru - Šoltés, Linet, Borov -– Horvát, Thomka, Ragan

TRENČÍN. Hokejisti HK Dukla Trenčín deklasovali v nedeľňajšom zápase 49. kola Tipos extraligy HC 19 Humenné 9:2.

Veľký podiel na tom majú domáci útočníci. Matej Giľák zaznamenal hetrik a jeho spoluhráč Scott Conway si pripísal rovnako tri góly a pridal aj asistenciu.

Trenčania zostali na 9. mieste, Humenné už s určitosťou opustí najvyššiu súťaž a obsadí 12. priečku po základnej časti.

Hostia otvorili už v 5. minúte skóre duelu, keď sa z dorážky tešil Thomka. Dukla však potom v prvej tretine strelila štyri góly.

Postupne sa presadili Ahl, Petrovický, Immo a Conway. V úvode druhej časti znížil Borov na 2:4, no to bolo zo strany Humenného všetko.

polovici stretnutia pridal druhý presný zásah Conway a pred prestávkou dal gól aj Giľák. V treťom dejstve sa domáci tešili ešte trikrát, keď Conway a Giľák skompletizovali svoje hetriky.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HK Dukla Trenčín - HC 19 Humenné dnes LIVE (hokej, 49. kolo, Tipos extraliga, nedeľa, NAŽIVO)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
03.03.2024 o 17:00
49. kolo
Trenčín
9:2
(4:1, 2:1, 3:0)
59' minúta
Ukončený
Humenné
Prehľad
Góly a asistencie: 12. Ahl (Conway, Charbonneau), 15. Petrovický, 15. Immo (Baláž), 19. Conway (Charbonneau, Hlaváč), 30. Conway (Krajčovič), 39. Giľák (Sojčík), 56. Giľák (Hudec, Hudec), 58. Conway (Charbonneau, Petrovický), 59. Giľák (Hudec) – 5. Thomka (Sredl), 25. Borov (Šoltés). Rozhodca: Výleta, Crman – Orolin, Junek – Konc (VBR). Diváci: 2069.
Trenčania v dnešnom dueli 49. kola Tipos Extraligy vyhrávajú na domácom ľade s Humenným stavom 9:2. Gólovo to bol veľmi bohatý zápas, svoj hattrick tesne pred koncom tretej tretiny dovŕšili Scott Conway a Matej Giľák. Trenčín tak ostáva na 9. priečke tabuľky a na konto si pripisuje 3 body. Záverečné kolo môže byť pre Trenčanov ešte zaujímavé, keďže Slovan, Zvolen a Bystrica sa nachádzajú len o bod či dva vyššie. Šance na štvrťfinále stále sú, no nebude to jednoznačné. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok nedeľného večera.
Koniec zápasu.
58:47
goalTrenčín dal gól!
Trenčín dáva deviaty zápasový gól! Ďalším hattrickovým strelcom sa stal MATEJ GIĽÁK. Strelec gólu dostal presnú prihrávku do stredu poľa. Nachádzal sa v predbránkovom priestore Kozla, odkiaľ už nemal inú možnosť, ako streliť gól. Stav je 9:2.
Asistencie: D. Hudec.
57:06
Využitá presilová hra Trenčína! SCOTT CONWAY týmto presným zásahom dovŕšil svoj hattrick! Prvá presilová hra využitá pre domácich v dnešnom zápase. Strelec gólu dostal presnú prihrávku a z ideálnej palebnej pozície pri pravom kruhu vypálil z prvej na bránu Kozla, ktorý ostal bezmocný.
Asistencie: Charbonneau, Petrovický.
56:47
Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
Krajňák – 2 min., hákovanie.
55:15
Pekná sťahovačka znamená gól domácich! MATEJ GIĽÁK dostal perfektnú prihrávku od Hudeca a krásnou sťahovačkou sa pohral so súperovým obrancom, konkrétne to bol Pacalaj. Následne prekonal aj brankára Kozla a pripisuje si tak druhý presný zásah v dnešnom dueli. Stav je 7:2.
Asistencie: D. Hudec, M. Hudec.
54:43
Zakázané uvoľnenie Humenčanov, hra sa presťahuje pred brankára Kozla.
54:15
Zápas sa už pomaly, ale isto dohráva. Humenčania, aj napriek nepriaznivému stavu z ich strany, stále pristupujú sympaticky k záveru zápasu. Trenčín hrá pokojne. Hra sa prerušuje veľmi zriedka a plynie plynulo.
54:15
Kuru sa ocitol v postavení mimo hry čo znamená, že sa bude vhadzovať v strednom pásme.
53:30
Dnešné stretnutie sleduje 2069 divákov.
52:55
Situácia dvoch proti jednému. Denis Hudec sa rozhodol vyriešiť to individuálne, no Kozel jeho strelu vyrazil. Následne sa pokúšal streliť druhý gól v dnešnom dueli Giľák, no dopadol rovnako ako jeho spoluhráč.
importantReklamná prestávka.
52:01
Strela z hokejky Lineta zblokovaná. Následne puk končí na striedačke.
50:43
Charbonneau neprepasíroval ideálnu prihrávku na spoluhráča, Petrovický stihol puk zachytiť pred zakázaným uvoľnením.
50:12
Domáci v plnom počte.
49:50
Meliško na Parshina a následný zblokovaný puk, ktorý neprešiel cez obrancu domácich Hlaváča.
49:23
Meliškovo nahodenie skončilo až na brankárovi Lacouvéeovi. Linet sa pokúšal o dorážku, no proti domácemu gólmanovi neuspel.
48:55
Šoltésova nevydarená strela príklepom. Trenčín sa oslobodil vďaka Hudecovi.
48:12
Humenčania získavajú útočné buly a navyše aj presilovú hru.
48:12
Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
Kielb – 2 min., hákovanie.
46:41
Strelu z ostrého uhla z hokejky Ahla si Kozel pri pravej tyči postrážil.
45:52
Trenčín prehral vhadzovanie v útočnom pásme a práve Humenčania môžu vyraziť dopredu.
45:46
Kozel po výpade Trenčína puk bezpečne prikrýva. Trenčín získava útočné buly.
44:50
Zakázané uvoľnenie Humenčanov. Hra sa presťahuje pred oči Kozla. Zatiaľ sledujeme minimum prerušení hry, hrá sa plynule.
43:39
Nepresnosť na strane Trenčína, ktorá vyháňa domácich z útočného pásma, a tak musia ísť po puk až do hĺbky vlastného pásma.
42:20
Horvát nemal s kým hrať a tak len nahodil puk na zadný mantinel, aby mohli oba tímy prestriedať.
41:40
Hostia prehrali útočné buly a Trenčín môže vyviesť puk do stredného pásma a následne založiť ofenzívnu akciu.
41:34
Borov sa zmocnil puku pri ľavej žŕdke brány Lacouvéeho, ktorý radšej puk prikryl. Vhadzovať sa tak bude v útočnom pásme Humenčanov.
40:15
Úvodné buly do záverečnej tretiny vyhrali Trenčania, no následne stratili puk v útočnom pásme.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Stav po druhej tretine je 6:2 pre domácich. Druhá tretina nám priniesla o dva góly menej ako tá prvá. O víťazstve Trenčína v dnešnom dueli je už zrejme rozhodnuté. Hoci ešte ostáva jedna dvadsaťminútovka, hostia sa už z tohto výsledku, ktorý svieti na tabuli, určite nespamätajú. Uvidíme, aké vyvrcholenie nám prinesie tretia tretina, ktorá sa začne približne o 18:45.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:40
Ofsajdové postavenie domácich. Vhadzovať sa bude v strednom pásme. V druhej tretine už, pravdepodobne, nič zaujímavé neuvidíme.
38:16
Trenčania už idú do štvorgólového vedenia! Do konca ostáva ešte necelá jedna tretina, no je zrejmé, že o výhre Trenčína je už rozhodnuté! Defenzíva Humenného stratila puk v nebezpečných priestoroch za bránou. Sojčík prihrával pred bránu práve MATEJOVI GIĹÁKOVI, ktorý presnou strelou našiel nepokrytý priestor brány Kozla a uštedril mu gól.
Asistencie: Sojčík.
37:30
Trenčín nevymyslel nič z protiútoku troch proti dvom.
35:17
Chýbali centimetre na to, aby hokejka domáceho hráča pretlačila tú hosťujúcu, čo by znamenalo nebezpečnú dorážku v predbránkovom území Humenného. Trenčín však túto šancu nedostal.
34:53
Nebezpečná strela od modrej čiary v podaní Humenčanov končí tesne vedľa ľavej žŕdky.
34:23
Tvrdá strela domácich, ktorá netrafia priestor troch žrdí brány Kozla.
33:22
Napriek veľkým šanciam Trenčín presilovku nevyužil, a tak pokračujeme v hre 5 na 5.
33:22
Hostia v plnom počte.
33:13
importantBaláž opečiatkoval hornú tyč brány Kozla, ktorý nevedel, kde sa puk presne nachádza, no napokon ho priľahol! Veľká šanca domácich.
33:00
importantPetráš dostal vynikajúcu prihrávku. Nachádzal sa pri ľavom kruhu, odkiaľ z prvej netrafil odkrytú časť brány hostí! Zazvonila iba horná žŕď.
32:26
Baláž prekombinoval útočnú akciu domácich, a tak defenzíva hostí vyhnala Trenčín z útočného pásma.
32:03
Backhandové vyhodenie v podaní hostí. Po puk do obranného pásma ide Petrovický.
31:39
Traja hráči Dukly Trenčín sa zrazili na útočnej čiare, čo spôsobilo ofsajd. Vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.
31:25
Humenčania vyhrali obranné buly a vyhodili puk cez všetky čiary.
31:22
Trenčín si zahrá presilovú hru po krátkej reklamnej prestávke.
31:22
Ragan – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
30:31
importantNovického nahodenie od modrej nepríjemne tečoval Foss. Výborný zákrok Lacouvéeho, ktorý dokázal perfektne zareagovať!
29:16
Puk dorazený do odkrytej bránky! Trenčín opäť vedie trojgólovým rozdielom. Krajčovič dokázal perfektne vypichnúť puk obrancovi hostí, rútil sa na bránu, no proti Kozlovi nepochodil. Kozel puk vyrazil pred seba. Následne sa ho zmocnil SCOTT CONWAY, ktorý ostal na korčuliach aktívny a postaral sa už o druhý gól v dnešnom zápase. Stav je 5:2.
Asistencie: Krajčovič.
28:24
Trenčín vyhodil puk do stredného pásma, čím odohnal prípadné nebezpečenstvo, ktoré sa črtalo z akcie Humenčanov.
27:40
Po reklamnej prestávke pokračujeme za stavu 4:2, Humenčania vyhrali buly v útočnom pásme a snažia sa ohroziť bránu Trenčína.
27:38
Puk, ktorý neprešiel za chrbát Lacouvéeho. Prekvapiť ho sa pokúšal Borov. Nasleduje však vhadzovanie v útočnom pásme Humenčanov.
27:07
Prihrávka v útočnom pásme hostí nenašla toho správneho adresáta, a tak Trenčania môžu vyraziť dopredu.
26:03
importantPekný backhand od Pietronira do nájazdu jedného z hráča domácich, no zoči-voči Kozlovi útočník Dukly trafia iba bočnú sieť brány!
24:51
goalHumenné dáva gól!
Humenčania znižujú stav po necelých piatich minútach! Jeden z hráčov Trenčína stratil hokejku pri nebezpečnej akcii hostí. Šoltés zakončil na bránu, Lacouvée puk vyrazil. Následne defenzíva Trenčína nedokázala puk efektívne vyhodiť mimo nebezpečenstvo. Zmocnil sa ho práve DOMINIK BOROV, ktorý presným zásahom znižuje stav na 4:2.
Asistencie: Šoltés.
24:22
Kozel pomohol s rozohrávkou Humenného, hostia mohli založiť útočnú akciu, no postavenie mimo hry zmarilo ich šance. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.
22:43
22:35
Dukla má puk pod kontrolou a Humenné tak túto presilovku nevyužije.
22:30
Lacouvée si musel pripísať úspešný zákrok po tom, čo sa Humenčania tlačili do dorážky v predbránkovom priestore. Vhadzovanie opäť v obrannom pásme Dukly.
22:04
Strela z Pereskokovovej hokejky zblokovaná. Domáci vyhadzujú opäť puk až ku Kozlovi.
21:15
Humenné prehralo vhadzovanie a Trenčín tak vyhadzuje puk cez všetky čiary.
21:10
Strela Šoltésa skončila rovno v náručí brankára Lacouvéeho. Vhadzovanie v útočnom pásme hostí.
20:46
Trenčín vyhodil puk až k bráne Kozla.
20:43
Kielb – 2 min., držanie.
20:06
Úvodné vhadzovanie do druhej tretiny vyhrali Trenčania.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Stav po prvej tretine je 4:1 pre Trenčín. Domáci nemali ideálny štart do zápasu, keď inkasovali gól v 5. minúte prostredníctvom Thomku. Dokázali však veľmi pekne otočiť a, pravdepodobne, aj rozhodnúť zápas už po prvej tretine. Humenčania po vyrovnávajúcom góle stratili dravosť, no nič iné sme nemohli čakať. Uvidíme, čo nám prinesie druhá tretina, ktorá sa začne približne o 17:56.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:40
Strela od ľavého kruhu v podaní Humenného končí v lapačke Lacouvéeho. Vhadzovanie v obrannom pásme Trenčína.
19:15
Meliškova strela z ľavého krídla príliš mimo. Hostia následne stratili puk v útočnom pásme.
18:40
Linet vyhral vhadzovanie vo vlastnom obrannom pásme, no boje o puk stále pokračujú.
18:11
Trenčín už vedie trojgólovým rozdielom v prvej tretine! Momentálne sú už hostia na kolenách. SCOTT CONWAY si prebral puk od svojho spoluhráča. Nachádzal sa pri pravej žrdi a do odkrytej časti siete nemal žiadne problémy puk dostať. Stav je 4:1.
Asistencie: Charbonneau, Hlaváč.
17:30
17:23
Vyhodenie puku v podaní hostí. Trenčínu už neostáva veľa presilovkového času.
17:05
15:30
Pereskokov – 2 min., hákovanie.
15:05
D. Hudec – 2 min., hákovanie.
14:35
Trenčín dáva ďalší gól! Humenčania zostali veľmi zaskočení po predchádzajúcom góle domácich. Trenčín s peknou akciou až z hĺbky obranného pásma. Sériu presných prihrávok ukončil ERIK IMMO ERIKSSON, ktorý z pozície pri ľavej žŕdke dokázal trafiť odkrytú časť brány Kozla, ktorý sa nestihol presunúť. Stav je 3:1.
Asistencie: Baláž.
14:24
Zisk puku v útočnom pásme znamená vedenie Dukly! Opäť chyba defenzívy hostí, ktorí nedokázali puk vyhodiť s dostatočnou razantnosťou. Preto ho zachytil RAYEN PETROVICKÝ, ktorý si nakorčuľoval bližšie k bráne hostí a presnou strelou prekonáva ako druhý Kozla. Stav je 2:1.
14:10
Charbonneau si to nachystal na opačnú stranu, no Kozel zasiahol.
13:50
Protiútok domácich. Krajčovič sa pokúšal prekonať Kozla tvrdou strelou, no tá napokon končí na ochrannej sieti a Trenčín bude vhadzovať v útočnom pásme.
13:40
Pereskokov pred bránku, tam bola pripravená palica domáceho Hudeca.
13:20
Sergienko čapoval puk pred bránu domácich, no nikto z jeho spoluhráčov nedokázal na neho nadviazať.
12:00
Trenčín vyrovnáva stav ešte v prvej tretine! Bleskurýchla akcia Dukly po chybe defenzívy hostí prináša želané ovocie. FILIP AHL dostal perfektnú prihrávku do jazdy od svojho spoluhráča Conwaya. Ocitol sa zoči-voči brankárovi Kozlovi, ktorému dokázal strelou pomedzi betóny rozvlniť sieť. Stav je 1:1.
Asistencie: Conway, Charbonneau.
11:42
Príklep od Hudeca, ktorý vyklepal lapačku brankára Kozla. Vhadzovať sa tak bude v útočnom pásme domácich.
11:16
Pereskokov voči trojici obrancov domácich nezískal puk. Trenčania môžu ísť vpred.
10:36
Nebezpečná prihrávka pred bránu Kozla, jeden z obrancov hostí dokázal puk zachytiť a odviesť ho mimo nebezpečenstvo.
09:45
Novický upokojil rozohrávku hostí v obrannom pásme, a tak pomaličky môžu Humenčania vyraziť dopredu.
09:11
Najproduktívnejší obranca Trenčína Pietroniro nahodil puk z pravého krídla na bránu Kozla, ktorý bol pozorný a chytá. Vhadzovanie v obrannom pásme Humenčanov.
08:45
Ahl z veľkého uhla páli na bránu Kozla, hostia si túto situáciu dobre postrážili.
08:15
Hostia si nerozumeli, jeden z hráčov už išiel prestriedať, a tak stratili útočné pásmo.
07:30
Riskantná rozohrávka domácich, ktorú Humenčania v strednom pásme prečítali.
06:20
Kuru to skúsil individuálne, puk ostal v nebezpečnej pozícií pri pravej žŕdke, no Lacouvée si ho postrážil.
04:40
Gól je po správnosti uznaný a Humenčania tak vyhrávajú v Trenčíne 0:1! Puk nebezpečne poskakoval pred bránou, brankár Lacouvée bol trocha zmätený. Hostia mali štipku šťastia, no jasná dorážka IVANA THOMKU napokon definitívne rozhodla.
Asistencie: Sredl.
04:40
importantMimoriadne zaujímavá situácia pri bránke domácich! Puk poskakoval na čiare domácej brány. Dorážajúci Thomka trocha narazil do brankára Lacouvéeho. Podarilo sa mu puk doraziť až do siete Trenčína, no prípadný gól sa bude ešte preverovať.
04:10
Šoltés si pekne stiahol Hlaváča, no ten mu následne dokázal puk ešte vypichnúť a nedovolil mu vyraziť do útočného pásma.
03:19
importantGiľák v dobrej príležitosti pri pravom kruhu, Kozel si musel dávať veľký pozor!
03:02
Humenčania v postavení mimo hry, vhadzovať sa bude v strednom pásme.
02:35
Krajňák nedokázal prepasírovať puk na svojho spoluhráča v útočnom pásme, a tak sa z neho Humenčania svojou chybou vyhnali.
02:02
Nahodenie od modrej v podaní domácich, ktoré si postrážil humenský brankár Kozel. Vhadzovanie v útočnom pásme Trenčína.
01:16
Vhadzovanie pred bránou Lacouvéeho vyhrali Trenčania, no Humenné dokázalo vybojovať puk a zakončiť. Domáci brankár bol v pozore a puk chytá. Vhadzovanie sa tak bude opakovať z rovnakej pozície.
00:49
Nepresná prihrávka cez stredné pásmo v podaní hostí. Trenčín tak môže začať svoje ofenzívne snahy.
00:10
Úvodné buly do prvej tretiny vyhrali Trenčania.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Začiatok zápasu sa nám trochu predĺžil. Peter Sojčík odohral už 700. zápas v Tipos Extralige, za čo mu bolo urobené ďakovné video a najlepší zostrih jeho gólov. Momentálne sme dopočúvali slovenskú hymnu, a tak sa nám zápas čoskoro začne.
Úvodné zostavy:

HK DUKLA Trenčín: Borák (Lacouvée) – Kupec, Pietroniro, Petráš, Baláž, Eriksson Immo – Petrovický, Kielb, Ahl, Conway, Charbonneau – Hlaváč, M. Hudec, D. Hudec, Sojčík, Giľák – Nátny, Krajčovič, Mikúš, Škvarek
Tréner: Milan Bartovič

HC 19 Humenné: Kozel (Boľo) – Novota, Sergienko, Parshin, Krajňák, Pereskokov – Meliško, Sredl, Kuru, Foss, Vaško – Pacalaj, Novický, Borov, Linet, Šoltés – Ragan, Thomka, Horvát
Tréner: Martin Štrba

Rozhodca: Výleta, Crman – Orolin, Junek – Konc (VBR).
Vážení hokejoví fanúšikovia, vítam Vás pri dnešnom zápase 49. kola Tipos Extraligy medzi Trenčínom a Humenným. Zápas sa bude odohrávať na Zimnom štadióne Pavla Demitru v Trenčíne. Úvodné buly je naplánované na 17:00hod.

HK DUKLA Trenčín
Trenčania sa nachádzajú so 69 bodmi na 9. priečke tabuľky. Pomer strelených a inkasovaných gólov majú 132:152. Trenčín ešte stále bojuje o čo najlepšie postavenie predkola play-off ako aj o to, aby začínal zápasy na domácom ľade. Na Slovan, ktorý sa nachádza na 8. priečke, strácajú len 2 body. V minulom zápase zverenci trénera Milana Bartoviča vyhrali na domácom ľade s Nitrou stavom 6:5 po nájazdoch, strelcom rozhodujúceho nájazdu bol Peter Sojčík.

HC 19 Humenné
Humenčania sa nachádzajú so 46 bodmi na 12. priečke tabuľky. Pomer strelených a inkasovaných gólov majú 117:184. Humenčania majú už istý zostup do Slovenskej hokejovej ligy, preto už zápasy viac-menej iba dohrávajú. V minulom zápase zverenci trénera Martina Štrbu vyhrali na domácom ľade s Liptovským Mikulášom stavom 5:3, keď sa trikrát dokázal presadiť domáci legionár Vadim Pereskokov.

Vzájomné meranie síl oboch celkov sa naposledy uskutočnilo 21.1.2024, z víťazstva sa tešili hokejisti Trenčína, zdolali Humenné stavom 0:4. Z celkových 3 vzájomných zápasoch vyhrali Trenčania dvakrát a raz Humenčania.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Trenčania boli doma suverénni, proti poslednému Humennému atakovali desiatku