Rus dvakrát nedostal ani gól. Prvou hviezdou je však útočník Calgary

Útočník Calgary Johnny Gaudreau sa teší z gólu.
Útočník Calgary Johnny Gaudreau sa teší z gólu. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. nov 2021 o 20:10

Elitné trio dopĺňa obranca Cale Makar.

NEW YORK. Prvou hviezdou uplynulého týždňa v zámorskej hokejovej NHL sa stal krídelník Johnny Gaudreau z Calgary Flames. Ďalšími sú brankár Washingtonu Iľja Samsonov a obranca Colorada Cale Makar.

Gaudreau nazbieral v štyroch zápasoch sedem bodov za štyri presné zásahy a tri asistencie. Aj vďaka najproduktívnejšiemu hráčovi týždňa sa Flames tešili z troch výhier a bodovali aj pri prehre 1:2 po predĺžení s Philadelphiou.

Ruský brankár zastavil v dvoch stretnutiach proti Los Angeles Kings a San Jose Sharks všetkých 56 striel. Samsonov neinkasoval gól už 151 minút a 27 sekúnd.

Dvadsaťtriročný Kanaďan Makar strelil v dvoch víťazných stretnutiach tri góly a pridal navyše dve asistencie. Celkovo má na konte už päť presných zásahov, spomedzi obrancov má viac len zadák Nashvillu Roman Josi (6).

Domov»Hokej»NHL»Rus dvakrát nedostal ani gól. Prvou hviezdou je však útočník Calgary