Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Hokej: Mladí Slováci Nedomanského v Rusku príliš nenadchli

TASR|13. jan 2001 o 19:18

Zürich 13. januára (TASR) - Finále Kontinentálneho pohára vo švajčiarskom Zürichu pokračovalo v sobotu ďalšími dvoma zápasmi. Úradujúci slovenský majster Slovan Bratislava sa po piatkovej remíze s Mníchovom 2:2 tentoraz predstavil až vo večernom stretnutí

, jeho súperom bol Londýn Knights.

x x x

Hneď v prvý deň sa v hľadisku zürišskej Hallenstadion objavil aj bývalý vynikajúci hráč Slovana Bratislava a niekdajšej reprezentácie ČSSR Václav Nedomanský. O svojej úlohe v Zürichu povedal: "Je to pre mňa síce pracovná cesta, no skôr by som ju nazval oddychovou. Mojou úlohou je tu pozrieť výkonnosť hráčov, hlavne Mníchova a Londýna, nakoľko môj zamestnávateľ Los Angeles Kings je ich majiteľom. Na prelome rokov som bol v Moskve na MS hráčov hráčov do 20 rokov, kde pre mňa veľkým sklamaním boli mladí hokejisti Ruska, naopak, veľmi kvalitnými výkonmi zaujali Česi a Fíni, ale inak je to stále čo do úrovne rovnaké. Veľa toho neukázali ani slovenskí hráči, vyhrali len jedno stretnutie a keby nemali hráčov zo zámoria, tak veru neviem... Z Moskvy som si ešte odskočil do Česka a teraz zo Švajčiarska idem ešte na draftové turnaje hráčov narodených v roku 1983 do Švédska a Fínska a vo februára sa už vraciam do Los Angeles."

x x x

Bratislavský center tretieho útoku Michal Hreus mal s nemeckým hokejom skúsenosti na rozdávanie. Veď v ňom pôsobil sedem rokov a vystriedal kluby Mníchov, Mannheim a Krefeld. Preto na otázku, či ho ich prvý súper vo finále Kontinentálneho pohára, ktorým bol práve nemecký Mníchov, nejako zaskočil, povedal: "Prekvapili ma skôr tým, že hrali opatrný hokej. Viac som od nich očakával, že jeho hráči po nás viac pôjdu. Na nemecké mužstvo hrali veľmi disciplinovane. Očakával som, že nás budú viac napádať v našom obrannom pásme, že pôjdu viac na nás na zadný mantinel. Toto vlastne využívali len keď sa im podarilo znížiť na 1:2. Gól ich motivoval a práve vtedy sme mali s nimi najviac problémov. Našťastie po vyrovnaní sa opäť stiahli. Najväčšie problémy nám robili, keď nás napádali v našom pásme, vtedy sme mali ťažkosti s preberaním súperových hráčov. Z toho sa Nemci dostávali aj do vyložených šancí. My sme zase boli lepší v strednom pásme, kde sme hru viac kontrolovali."

V samotnom zápase mal Hreus za stavu 2:0 veľkú šancu možnosť definitívne rozhodnúť, keď išiel sám na súperovho brankára. "Celý čas som si myslel, že vystrelím krížom pod jeho vyrážačku, nakoľko chytal v opačnom garde. V poslednej sekunde som sa však rozhodol pre strelu medzi betóny, no on mi to v poslednej chvíli zavrel. Mrzí ma to, bola to moja chyba," takto s odstupom času zhodnotil svoju vyloženú šancu.