Vymenia Fleuryho k Ovečkinovi? O legendu má záujem Washington

Marc-André Fleury. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|26. jan 2022 o 10:14

Marc-André Fleury je opäť predmetom špekulácií.

WASHINGTON. Washington Capitals sa pohybujú na play off pozíciách a nič nenasvedčuje tomu, že by nemali postúpiť. Základom ich úspechu je momentálne silný útok vedený Alexandrom Ovečkinom.

Zdá sa však, že by privítali posilu na brankárskom poste. Dvojica Vítek Vaněček - Iľja Samsonov nevyzerá byť pripravená a dostatočne skúsená na dlhú jazdu naprieč vyraďovacími bojmi.

Insider Elliotte Friedman preto prišiel s divokou špekuláciou. Capitals by údajne radi angažovali Marca-Andrého Fleuryho.

Priemer

Celkové čísla brankárov Washingtonu sú skôr priemerné. Vaněček, Samsonov a Fucale, ktorý nastúpil do štyroch stretnutí, chytajú s 90,8-percentnou úspešnosťou a priemerom 2,56 inkasovaných gólov na zápas.

Fleury má úspešnosť 91,3 percent a priemer 2,76. Je nutné podotknúť, že jeho čísla sú ovplyvnené tým, že chytá za horšie mužstvo.

Tridsaťsedemročný brankár vlani získal Vezinovu trofej pre najlepšieho brankára sezóny. V prebiehajúcom ročníku vstúpil do klubu najväčších legiend päťstou výhrou v NHL.

Vzhľadom na vysoké ambície klubu z hlavného mesta sa niet čo čudovať, že sa zamerali na možnú posilu. Kanadský brankár dobre vie, čo je potrebné urobiť pre výhru. Vo finále Stanley Cupu bol päťkrát, z toho tri razy odchádzal ako víťaz.

Financie sú proti

Problémom sú peniaze. Marc-André Fleury má plat vo výške siedmich miliónov. Podľa pravidiel NHL sa môžu strany v trejde dohodnúť, že si predávajúci ponechá časť z platu predávaného hráča.

Problémom však je, že ak by aj Chicago pomohlo Washingtonu, ponechať si môžu maximálne päťdesiat percent, teda 3,5 milióna dolárov.

Pred uzávierkou prestupov majú Caps pod stropom voľných iba niečo cez dva milióny dolárov a Anthonyho Manthu na listine dlhodobo zranených hráčov.

Jedným variantom je, že by tím opustil niektorý z drahších hráčov, možno aj jeden z dvojice Vaněček-Samsonov. To je však nepravdepodobné, vzhľadom na to, že Fleury by bol iba posilou na jeden rok.

Ďalšou alternatívou by bol príchod tretieho klubu do výmeny. Ak by trejd šiel cez tri organizácie a Chicago by si ponechalo polovicu Fleuryho platu, posledný klub by si mohol ponechať päťdesiat percent zo zvyšku. Capitals by teda Fleurymu platili iba 25 percent, teda 1,7 mil. dolárov.

Faktom je, že výmena by v konečnom dôsledku musela prejsť cez samotného brankára. Fleury má v kontrakte klauzulu, podľa ktorej si vyberá desať klubov, do ktorých nemôže byť vymenený.

Prestupová uzávierka sa koná 21. marca 2022.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: