Chuťovky z NHLky: Slafkovský dostal lákavú ponuku. Vymenil hokejku za chrumky?

Juraj Slafkovský v drese Montrealu Canadiens.

Chuťovky z NHLky: Slafkovský dostal lákavú ponuku. Vymenil hokejku za chrumky?

Juraj Slafkovský v drese Montrealu Canadiens. (Autor: SPORTNET - SÉBASTIEN GERVAIS)
Juraj Slafkovský v drese Montrealu Canadiens.
Juraj Slafkovský v drese Montrealu Canadiens. (Autor: SPORTNET - SÉBASTIEN GERVAIS)
Šimon Čop|8. dec 2022 o 20:20

Shane Wright po podarenom pobyte na farme smeruje na juniorské MS.

NEW YORK. Kto by nemal rád tradičné slovenské "socialistické" arašidové chrumky od firmy Miva? Zrejme takúto otázku si položili Lukáš Lyžičiar s priateľkou, keď vytvárali nápaditý transparent. Chceli ním nalákať pozornosť Juraja Slafkovského.

Napokon to vyšlo. Ako vraví Lukáš, ktorého som oslovil, keď videl Slafkovského, ako k nim smeruje s darčekom v podobe hokejky, nemohol uveriť, že sa to naozaj deje.

Bolo to pred šialeným zápasom proti Vancouvru. Jednotka draftu zažila perný týždeň, okrem tohto duelu odohrala aj prvé stretnutie proti Shaneovi Wrightovi.

Žiaľ, zatiaľ to vyzerá, že na MS do 20 rokov hrať nebude. Chuťovky z NHLky však nebudú iba o ňom. Zameriame sa aj na Wrighta, Nemca, Regendu, Ružičku, Fehérváryho, Murrayho, Thompsona či Vaněčka.

Ozaj, všimli ste si, že sa s nevídanými gólovými prestrelkami roztrhlo vrece? Zvykajte si. Všetko naznačuje, že nejde o anomáliu, ale nový normál.

Chuťovky z NHLky

V pravidelnej rubrike Sportnetu ponúkne Šimon Čop každý týždeň novinky a zaujímavosti z NHL, zákulisné informácie, aj vlastné postrehy o najlepšej hokejovej lige sveta.

1. Zápas Seattlu a Montrealu ukázal najmä to, ako veľmi pomohla farma Shaneovi Wrightovi.

Kanadský center hral omnoho lepšie. Bolo ho na ľade vidno, využil, že hral so skúsenými Yannim Gourdeom a Oliverom Bjorkstrandom. Už v prvej tretine mal tri obrovské príležitosti, keby mal trochu viac šťastia, využil by ich všetky a dosiahol by hetrik. Predviedol vynikajúcu pozičnú hru.

Napokon strelil len jeden gól, no bol o to symbolickejší. Po prvý raz sa v NHL presadil práve proti klubu, ktorý sa na drafte rozhodol pre jeho konkurenta Juraja Slafkovského. Zábery ukazujúce jeho pohľad na stôl Habs už zľudoveli.

Shane prízvukoval, že duel proti Montrealu a Slafkovskému nebude brať nijako špeciálne. Napokon však priznal, že pociťoval "možno trošku" vyššiu motiváciu.

VIDEO: Shane Wright na drafte pozerá na stôl, kde sedia zástupcovia Montrealu

2. Do AHL ho Kraken mohli zapísať len skrz komplikované pravidlá, keďže za normálnych okolností môže hráč v jeho veku hrať buď v NHL, alebo v kanadských juniorkách.

Na „kondičný pobyt“ však do farmárskej súťaže môže ísť v prípade, ak strávi päť zápasov v NHL na tribúne ako zdravý náhradník. Vedenie Seattlu teda spravilo, čo muselo, a na dva týždne ho vyslalo do Coachella Valley.

Účel to splnilo. Wright mal nabrať sebavedomie. V piatich stretnutiach strelil štyri góly, farma mu bola malá.

Bude otázne, či si tempo, akým hral proti Montrealu, udrží aj v ďalších stretnutiach. Dodnes sa vo veľkom polemizuje, či mu viac ako zopár minút na zápas v NHL nepomôže návrat do juniorky, aby sa ešte „vyhral“ a o rok to naplno rozbalil v drese Seattlu.

3. Zahanbiť sa nenechal ani Juraj Slafkovský. Montreal vyhral 4:2 a Slovák prispel asistenciou.

Pobyt v AHL v jeho prípade nebol nutný. Farma zostala v zabudnutí, Košičan si zvyká na najlepší hokej na svete a zatiaľ mu to ide výborne. Pokrok od začiatku sezóny je dobre viditeľný a neprekvapuje, že ako člen druhého či tretieho útoku začal ľahšie zbierať asistencie.

4. „Vymením chrumky a priateľa za hokejku.“

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Chuťovky z NHLky: Slafkovský dostal lákavú ponuku. Vymenil hokejku za chrumky?