Jonathan Quick v zápase proti Floride.
Jonathan Quick v zápase proti Floride. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|30. dec 2023 o 07:37

Quick a Saros predviedli atletické zákroky.

NEW YORK. Nočné zápasy NHL priniesli aj dve situácie, v ktorých sa výborne predviedli brankári.

Tridsaťsedemročný veterán Jonathan Quick chytajúci za New York Rangers pripravil útočníka Floridy Eetu Luostarinena o gól.

V prvej tretine za bezgólového stavu sa Fín dostal k vyrazenému puku. Pred sebou mal takmer úplne odkrytú bránu. Americký brankár ležiaci na ľade ešte nadvihol svoju ľavú nohu a zastavil tak strelecký pokus súpera.

"Prvý zákrok bol excelentný, druhý ešte lepší," znelo z úst komentátora po chytenej dorážke.

Quick sa ale z výhry nakoniec netešil, Rangers podľahli "panterom" 3:4.

O výborný zákrok sa postaral aj gólman Nashvillu Juuse Saros, ktorý počas duelu v Detroite zastavil obrovskú šancu Patricka Kanea.

Práve americký útočník dostal v presilovke prihrávku do stopercentnej šance, pred sebou mal úplne prázdnu bránu.

Fínsky brankár sa ale hodil do jeho rýchlej strely a lapačkou zastavil puk.

Tento skvelý zákrok udržal zápas vo vyrovnanom stave. Nashville ho ale nakoniec prehral 4:5 po predĺžení.

O víťazstve "červených krídel" rozhodol Švéd Lucas Raymond.

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Úžasné brankárske zákroky. Jeden dvíhal nohu, druhý sa hádzal do strely