Do extraligy ešte ísť nechcel. Janus vymení Maďarsko za Fínsko

Jaroslav Janus. (Autor: TASR/Jakub Kotian)
Ondrej Rusnák|30. nov 2021 o 11:49

Naposledy chytal za maďarský Fehérvár.

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Janus podpísal zmluvu s fínskym tímom SaiPa Lappeenranta. Trojnásobný účastník MS v hokeji bude prvýkrát v kariére pôsobiť v krajine tisícich jazier.

Tridsaťdvaročný Janus pôsobil v minulej sezóne v nadnárodnej ICE Hockey League v maďarskom tíme Hydro Fehérvár AV19.

Brankár, ktorého v roku 2009 draftovala Tampa Bay, prichádza zo Fínska pomôcť klubu odlepiť sa z dna tabuľky. SaiPa je v tabuľke na 13. mieste so stratou siedmich bodov na predkolo do play-off.

„Janus je skúsený brankár, ktorý videl svet. Veríme, že zapadne do tímu a vytvorí kvalitný tandem s mladým brankárom Juhom Markkanenom,“ povedal manažér Saipy a otec talentovaného brankára Jussi Markkanen.

Janus má v tíme nahradiť Niclasa Westerholma, ktorého vyradilo zranenie. Ten predtým odchytal 24 zápasov.

Rodák z Prešova, ktorý chytal za Slovan v KHL či český Litvínov, podpísal zmluvu do konca januára s opciou do konca sezóny. „Je to pre mňa nová výzva a budem sa snažiť, aby som svojimi výkonmi pomohol tímu dostať sa do play-off“ hovorí Janus.

Ten sa v novom tíme stretne aj so Slovákom Oliverom Okuliarom a Čechmi Zdeněkom Sedlákom a Filipom Pyrochtou.

„Samozrejme, je dobré ak v tíme sú aj 'Čechoslováci', ktorí najmä v prvé dni dokážu uľahčiť prechod do nového prostredia. V tomto smere, ale už mám dosť skúsenosti a vždy som sa etabloval bez problémov.

Posledné týždne som mal niekoľko ponúk na stole, najmä zo slovenskej extraligy, avšak ešte som chcel ostať v zahraničí. Teším sa najmä na dobrú ligu a šancu niečo dosiahnuť,“ dodáva nová posila fínskeho tímu SaiPa.

Ondrej Rusnák
Ondrej Rusnák je bývalý hokejový útočník, ktorý hral o. i. za Slovan (získal s ním v roku 2008 titul), Trenčín či Poprad. Bol členom slovenskej dvadsiatky, ktorá obsadila na MS 2009 štvrté miesto. Kontakt s hokejom nestratil ani po skončení kariéry. Pre Sportnet pracuje ako hokejový insider. Študuje na Vysokej škole manažmentu v Bratislave, je syn hokejovej legendy Dáriusa Rusnáka.

Súvisiace články