Sobota, 27. novembra, 2021Meniny má Milan

Hlasy Slovákov po stretnutí s Tureckom

SITA|8. jún 2003 o 10:58

BRATISLAVA 8. júna (SITA) - Hlasy slovenských futbalových reprezentantov po sobotňajšom stretnutí 7. kvalifikačnej skupiny ME 2004 Slovensko - Turecko (0:1):


Rastislav Michalík: "Je to obrovská škoda. Dostali sme zbytočný prvý gól, ktorý ma mrzí o to viac, že padol po mojej chybe. Zle som si spracoval loptu, ktorú som mal z prvej prihrať Lábusovi (Labantovi) a z následného brejku sme inkasovali. V ďalšom priebehu sme mali niekoľko šancí, bohužiaľ, nepremenili sme ich. Súper mal v strede poľa hráčov svetovej špičky. My sme im nechali príliš veľa priestoru, na ktorom dokázali kombinovať na jeden dotyk. Turecká obrana nebola neprekonateľná, preto sme aj v druhom polčase chceli zabojovať a pokúsiť sa zvrátiť výsledok. Myslím si, že postup je pre nás stratený. Do Anglicka pocestujeme najmä s cieľom nespraviť si hanbu. Pokúsime sa zachrániť česť slovenského futbalu, aj keď už asi nie je veľmi čo zachraňovať."


Martin Petráš: "Cieľ sme nesplnili, aj keď sme na víťazstvo mali. Z piatich alebo šiestich šancí sme nedali ani jeden gól. Z prvej vážnejšej akcie súpera sme inkasovali. Chceli sme, aby to bolo presne naopak. Turci sa dostali do výhody, hrali zozadu zo zabezpečenej obrany na protiútoky, teda tak, ako sme chceli hrať my. Nemyslím si, že by bol súper o ten gól lepší, ale bol efektívnejší. Po prehre sa nám konkurenti vzdialili už na šesť bodov, no veriť treba stále. Každý sa musí motivovať sám, ale hrať v Anglicku pred vyše 40-tisíc ľuďmi nie je každodenný zážitok. Mne určite motivácia nechýba."


Miroslav König: "Zápas bol vyrovnaný, aj my sme niekoľkokrát zamotali hlavy tureckým obrancom. Ak by dal hneď v úvode Igor Demo gól, všetko mohlo byť inak. Asi na nás leží turecká kliatba. Opäť sme proti nim nedokázali skórovať. Po prvom dejstve sme nič nevzdávali, bolo pred nami ďalších 45 minút. Mohli sme zvrátiť výsledok tak, ako sa to u nás podarilo Angličanom, príležitostí na to bolo dosť. Pri dvoch Nihatových nájazdoch som sa snažil do poslednej chvíle počkať na to, čo útočník spraví. Mal som aj šťastie. Ako brankár čakám, že si v Anglicku dobre zachytám."


Szilárd Németh: "Som veľmi sklamaný. Mali sme niekoľko veľkých príležitostí, ale Rüstüho sme neprekonali. Obrana súpera bola zraniteľná, no ak nedáme gól, nemôžeme vyhrať. Dnes sme na Turkov mali. Trochu nás zaskočil rýchly gól, ktorý padol po našej chybe. Napriek tomu sme zápas mohli vyhrať. Šancu mal Janočko i ja, príležitosti sa naskytli aj po zmene strán. Treba však vyzdvihnúť aj Mira Königa, ktorý nás dvakrát podržal. V prvom polčase sa nám hralo ťažšie, Turkov sme nedostali pri ich rozohrávke pod tlak, dostávali sa ľahko do prečíslenia. Zle sme dostupovali k súperovi, útočili sme maximálne s tromi hráčmi, čo bolo málo. Po prestávke sme vysunuli hru, mali sme dvoch útočníkov. Získavali sme lopty, Turkov sme dostali pod tlak, hrali viac-menej iba na protiútoky. Zápas v Anglicku bude pre každého hráča výnimočný. Teším sa na fanúšikov v Middlesbrough, aj keď viem, že tentokrát budú na strane nášho súpera."


Vladimír Labant: "Neodohrali sme zlý zápas, no opäť sme proti silnejšiemu súperovi neurobili dobrý výsledok. Mrzí nás to o to viac, že sa to opakuje, no nedá sa s tým nič robiť, musíme ísť ďalej. Je to presne ako cez kopirák. Neviem, či je turecká bránka pre nás zakliata, ale šance jednoducho musíme premieňať. Z toľkých príležitostí treba dať minimálne gól, ak chceme proti favoritom niečo uhrať. Aj Turci boli nebezpeční, ale možností na strelenie gólu sme možno mali viac. V Anglicku už nemáme čo stratiť a teším sa na zápas pred tamojšou skvelou kulisou."


Igor Demo: "K zápasu sa nechcem vyjadrovať. Ak mám niečo povedať, môžem len jednu krátku vetu - som sklamaný."


Marek Mintál: "Vyšli sme opäť naprázdno, aj keď sme mali dosť šancí na to, aby sa tak nestalo. Tesný výsledok 0:1 samozrejme vždy mrzí. Prehrali sme, taká je realita. Čo nám chýbalo? Pri viacerých vypracovaných príležitostiach kúsok šťastia aj pokoja pri zakončení. Gólových možností sme mali dosť, nevyužili sme ich a zákonite sme proti Turkom neboli úspešní."


Róbert Vittek: "Hralo sa mi v pohode. Určite by to bolo z našej strany lepšie, keby sme strelili nejaký gól. Zlé je to, že my sme ho na začiatku nedali a Turci áno. V ďalšom priebehu sme ďalšie príležitosti nevyužili, bez gólu sa vyhrať nedá. Nezostáva nám nič iné, len sa pokúsiť v Anglicku o zázrak. Ak sa nám to podarí, budeme šťastní. Ak nie, treba dohrať kvalifikáciu so cťou. Pre mňa, ale i pre každého Slováka je tu možnosť ukázať na Britských ostrovoch svoje schopnosti a predať sa."


Marián Zeman: "Ťažko sa mi hodnotí. Keď to porovnám s vlaňajším domácim duelom s Anglickom, vtedy sme plakali, že to bola smola, teraz znova. Proti Turkom sme mali šance, ale nedali sme gól. To už nie je smola. Nevieme odohrať jeden zápas bez zbytočných chýb. Či už vzadu v obrane alebo vpredu na hrote útoku. Lebo chyba je nielen pri inkasovanom góle od súpera, ale aj keď ho v ideálnej pozícii nestrelíme. Každý súdny človek po tomto výsledku proti Turecku vie, že táto kvalifikácia je pre nás už vlastne stratená. Myslím si, že by bolo smiešne ísť do Anglicka s tým, že tam ideme vyhrať."

Súvisiace články