Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Heynckes sa stane nástupcom Van Gaala v Bayerne

Jupp Heynckes (Autor: ap)
SITA|Publikované 25. mar 2011 o 14:56

Novým trénerom úradujúceho nemeckého futbalového šampióna Bayernu Mníchov sa od 1. júla 2011 stane Jupp Heynckes.

BERLÍN. Súčasný kouč konkurenčného tímu z I. bundesligy Bayeru Leverkusen sa s predstaviteľmi Bavorov dohodol v piatok popoludní na dvojročnom kontrakte platnom od leta tohto roka.

Na lavičke neúspešného finalistu Ligy majstrov 2010/2011 nahradí 65-ročný skúsený kouč Louisa van Gaala, ktorý avizovane po tejto sezóne ukončí svoju anabázu na čele realizačného tímu Mníchovčanov.

"Heynckes bol kandidátom, ktorého sme si najviac želali," povedal po oznámení dohody prezident Bayernu Karl-Heinz Rummenigge. Ten spolu s finančným riaditeľom Karlom Hopfnerom a športovým riaditeľom klubu Christianom Nerlingerom rokoval vo štvrtok s Heynckesom, ktorý po rozhovoroch uviedol: "Bola to veľmi dobrá a plodná diskusia, myslím si, že takto ju vnímali obe zúčastnené strany."

Heynckes už dvakrát v minulosti Bayern Mníchov trénoval, a to v období 1987 - 1991 a potom aj v roku 2009. Okrem nemeckých bundesligových má za sebou aj angažmány v španielskych kluboch Athletic Bilbao, Tenerife a Real Madrid, s ktorým sa v roku 1998 tešil zo zisku víťaznej trofeje v Lige šampiónov.

V sezóne 1999/2000 viedol tiež portugalskú Benfiku Lisabon. Nedávno odmietol predĺžiť spoluprácu so svojím súčasným zamestnávateľom Bayerom Leverkusen.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články