Joe Hart sa pri premiére v Taliansku nepredviedol v najlepšom svetle.
Joe Hart sa pri premiére v Taliansku nepredviedol v najlepšom svetle. (Autor: TASR/AP)
SITA|12. sep 2016 o 14:31

Turínsky klub prehral s Atalantou Bergamo 1:2.

BERGAMO. Brankár anglickej futbalovej reprezentácie a kmeňový hráč Manchestru City Joe Hart nebude v dobrom spomínať na svoj debut v drese talianskeho FC Turín.

Jeho mužstvo podľahlo 1:2 na pôde Atalanty Bergamo v nedeľňajšom stretnutí 3. kola tamojšej najvyššej súťaže Serie A.

Turínčania viedli v Bergame od 54. min zásluhou Falquého, už o dve minúty však Hart ponúkol vyrovnávajúci gól Masiellovi - zle zareagoval po rohovom kope a loptu posunul na zadnú žrď k tomuto talianskemu zadákovi.

"Mohol to urobiť aj lepšie," povedal po dueli tréner FC Turín Siniša Mihajlovič, ktorý dopozeral stretnutie na tribúne pre kopnutie do fľaše.

V nervóznom zápase arbiter vykázal aj kouča Atalanty Gian Piera Gasperiniho pre protesty.

Desať minút pred koncom rozhodol o víťazstve Atalanty Kessié, ktorý bez problémov premenil pokutový kop. Hart sa vyznamenal len raz - práve po strele Kessiého v prvom polčase.

Joe Hart absolvoval neúspešný debut v Taliansku.
Joe Hart absolvoval neúspešný debut v Taliansku. (Autor: TASR/AP)

Atalanta aj FC Turín majú po troch kolách po tri body.

Dvadsaťdeväťročný Hart sa v nedeľu stal prvým anglickým gólmanom, ktorý nastúpil v Serie A od jej vzniku v roku 1929. V FC Turín je na hosťovaní do konca aktuálnej sezóny.

Domov»Futbal»Taliansko»Hart debutoval za FC Turín a zapríčinil gól. Mohol to spraviť lepšie, priznáva tréner