Sobota, 4. decembra, 2021Meniny má Barbora, Barbara

Handzuš spal s cennou trofejou iba hodinu, jedlo nepodával

Michal Handzuš pomáha pri pití šampanského z trofeje automobilovému pretekárovi Matejovi Homolovi ako jednému z fanúšikov, ktorí túto možnosť vyhrali v charitatívnej aukcii. (Autor: TASR)
SITA|9. aug 2013 o 16:48

Program ukončil na hokejbalovom ihrisku ZŠ Golianova, ktorú ako dieťa navštevoval.

BANSKÁ BYSTRICA. Slávna hokejová trofej Stanleyho pohár v piatok popoludní opustila Banskú Bystricu. Počas 24 hodín ju útočník tímu Chicago Blackhawks Michal Handzuš ukázal verejnosti, no vychutnal si ju aj v súkromí.

Zavítal s ňou aj na svoju chatu, kde s trofejou prenocoval. "Spal som s ňou, ale len jednu hodinu. Napriek krátkemu spánku som piatkový program zvládol, pretože človek v takých okamihoch funguje na adrenalíne. Až keď pohár odovzdám strážcom, aby ho odviezli do Trenčína, všetko to na mňa padne, vrátane únavy," povedal.

Celý program ukončil na hokejbalovom ihrisku ZŠ Golianova, ktorú ako dieťa navštevoval. Tam sa s ňou mohli odfotiť mladí hokejbalisti z Banskej Bystrice a Spišskej Novej Vsi.

"Akcia sa vydarila. Cestou otvoreným autom malo veľa ľudí možnosť vidieť pohár blízka a aj sa ho dotknúť. Som rád, že sa podarilo vyzbierať aj financie na charitu. Splnil som všetko, čo som chcel. Môžem byť spokojný. Teším sa, že som mohol s trofejou oslavovať s ľuďmi, ktorí mi pomohli tam, kde som sa dostal," uviedol Michal Handzuš.

Počas dvadsaťštyrihodinovky v Banskej Bystrici sa zo Stanleyho pohára nepodávalo nijaké jedlo, Michal Handzuš si z neho vychutnal len šampanské.

"Bol som nervózny, ako to všetko dopadne. Prežil som špeciálny deň," pokračoval. Trofej za triumf vo finále play-off zámorskej NHL zavítala aj do Handzušovej obývačky. "Pohár sa dostal na miesta, kde normálne žijeme. Boli to neuveriteľne pocity," dodal 36-ročný hokejista.

Súvisiace články