Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Handzuš je doma, po skromnom privítaní bude bujarejšie

Hokejista Chicaga Michal Handzuš dvíha Stanleyho pohár pred fanúšikmi po prílete na letisko v Chicagu. (Autor: TASR/AP)
TASR|11. júl 2013 o 22:05

Námestie SNP v Banskej Bystrici lákalo vo štvrtok popoludní obvyklým spôsobom, v kaviarničkách sa pila voňavá káva.

BANSKÁ BYSTRICA. Nik v Banskej Bystrici netušil, čo sa dialo vo štvrtok popoludní kúsok od Námestia SNP, na Fortničke.

Tak trochu utajene docestoval domov majiteľ Stanley Cupu Michal Handzuš. Vyšiel z auta, s úsmevom oslovil verných fanúšikov s prísľubom, že po skromnom privítaní bude nasledovať bujarejšie.

"Teším sa, keď prinesú do Banskej Bystrice Stanley Cup, niečo určite vymyslíme, no momentálne vidíte, na oslavy nevyzerám," a významne sa pozrel na obviazanú pravú ruku po operácii. "Teraz budem hlavne oddychovať a dávať sa dokopy."

Zážitky si zatiaľ v sebe Michal Handzuš mieša pomaličky. "Ukladám si všetko do pamäti z toho záveru, zo zápasov, z osláv, držal som v rukách fotografie, pozeral videá, až neskôr si však asi naplno uvedomím, čo som dosiahol. Zdvíhať pohár nad hlavu je úžasný pocit a držať ho druhý, či prvý v poradí medzi všetkými hráčmi len potvrdzuje, aký sme boli úžasný kolektív."

Podpora zo Slovenska sa počas vyvrcholenia NHL mohutne šírila až za oceán. "Vnímal som ju ako pozitívnu energiu, fandenie na diaľku mi veľmi pomáhalo. Keby som prehral vo finále a takto sa rozbil, za veľa by to nestálo. Teraz mi je to jedno, operovali ma, nebol som jediný, no o tom je playoff, hrá sa aj cez bolesť."

Handzuš si spomenul aj začiatok uplynulej sezóny, keď sa rozohrával doma v drese banskobystrických baranov. "Na zápasy pred domácimi banskobystrickými divákmi a mojou rodinou nikdy nezabudnem. Vlado Országh ma dobre natrénoval, a potom to už išlo ľahko," povedal Handzuš a schuti sa zasmial.

Súvisiace články