Hamšíkov gól naštartoval Neapol, Villarreal zdolal 2:0

Marek Hamšík (v strede) dal prvý gól Neapola do brány Villarrealu.
Marek Hamšík (v strede) dal prvý gól Neapola do brány Villarrealu. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. sep 2011 o 21:38

Ajax Amsterdam sa držal na štadióne Santiago Bernabeu iba prvých 20 minút, po góloch Cristiana Ronalda, Kaka a Karima Benzemu však prehral 0:3.

BRATISLAVA. Najväčším prekvapením utorkového programu 2. kola skupinovej fázy Ligy majstrov je bodový zisk FC Bazilej na pôde anglického majstra Manchester United. Na Old Trafforde pritom v obrovskej dráme siahali Švajčiari po všetkých bodoch, keď otočili z 0:2 na 3:2, no v závere inkasovali gól od Ashleyho Younga.

Gólovo sa v utorok presadil kapitán slovenskej reprezentácie Marek Hamšík, jeho Neapol vyhral nad Villarrealom 2:0.

Hamšík strelil prvý gól "Partenopei", o dve minúty zdvojnásobil náskok z pokutového kopu Edinson Cavani a Neapol si ukočíroval víťazstvo v druhej polovici stretnutia.

City s prehrou, United s bodom

V rovnakej skupine nestačil Manchester City na Bayern Mníchov, keď si Bavori dva strelené góly Maria Gomeza z prvého polčasu pohodlne ustrážili.

V drese ManU v stretnutí proti FC Bazilej sa presadil dvakrát Danny Welbeck, no po prestávke sa na Old Trafforde diali nečakané veci. Švajčiari zrazu vyšli z obrannej ulity a ich aktivita priniesla najprv kontaktný gól Fabiana Freia, následne šokujúco aj vyrovnávajúcu trefu Alexandra Freia po ukážkovej akcii.

To však nebolo všetko. Štvrťhodinu pred koncom po ďalšej hrubej chybe v obrannej hre domácich podrazil Antonio Valencia Marca Strellera a Alexander Frei sa z bieleho bodu nemýlil. Hostia však neustrážili Ashleyho Younga v samotnom závere a jeho hlavička znamenala bod pre favorita.

Ajax Amsterdam sa držal na Santiago Bernabeu iba prvých 20 minút, po góloch Cristiana Ronalda, Kaka a Karima Benzemu však jasne prehral.

V základnej zostave tureckého Trabzonsporu sa predstavil aj ďalší slovenský reprezentant Marek Čech, jeho tím remizoval v B-skupine s OSC Lille 1:1. Na trávnik sa dostal v 82. minúte aj Marek Sapara, ktorý striedal Čecha.

Ranieri začal víťazstvom

Nový tréner futbalistov Interu Miláno Claudio Ranieri začal aj svoje účinkovanie na európskej scéne víťazstvom, keď si jeho tím odniesol z trávnika CSKA Moskva všetky body po triumfe 3:2.

Inter pritom premárnil dvojgólové vedenie, na rýchle prvopolčasové góly Lucia a Pazziniho odpovedal gólom "do šatne" Dzagojev. Trinásť minút pred koncom rozjasal divákov v Lužnikách Vagner Love, ale radosť z remízy so silným súperom netrvala dlho. O dve minúty si prebral loptu v rohu pokutového územia Zarate, peknou strelou prekonal Gabulova.

"Nerazzurri" sa tak vydaril reparát po výsledkovom nezdare spred dvoch týždňov, keď šokujúco prehrali s tureckým Trabzonsporom na domácom ihrisku 0:1.

ico

Výsledky utorňajších zápasov 2. kola LM 2011/2012 v skupinách A až D:

A-skupina:

Bayern Mníchov - Manchester City 2:0 (2:0)

CSKA Moskva - Inter Miláno 2:3 (1:2)

Góly: 45.+4 Dzagojev, 77. Vagner Love - 6. Lucio, 23. Pazzini, 79. ZarateTabuľka B-skupiny:

1. Trabzonspor 2 1 1 0 2:1 4
2. Inter Miláno 2 1 0 1 3:3 3
3. OSC Lille 2 0 2 0 3:3 2
4. CSKA Moskva 2 0 1 1 4:5 1

C-skupina:

Manchester United - FC Bazilej 3:3 (2:0)

Góly: 16. a 17. Welbeck, 89. A. Young - 58. F. Frei, 60. a 76. A. Frei (druhý z 11 m)

D-skupina:

Olympique Lyon - Dinamo Záhreb 2:0 (2:0)

Gól: 23. Gomis, 42. KoneReal Madrid - Ajax Amsterdam 3:0 (2:0)

Góly: 25. Ronaldo, 41. Kaka, 49. Benzema

Tabuľka D-skupiny:

1. Real Madrid 2 2 0 0 4:0 6
2. Olympique Lyon 2 1 1 0 2:0 4
3. Ajax Amsterdam 2 0 1 1 0:3 1
4. Dinamo Záhreb 2 0 0 2 0:3 0

Domov»Futbal»Liga majstrov»Hamšíkov gól naštartoval Neapol, Villarreal zdolal 2:0