Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

Hamšík pozná trénera Kozáka len z počutia: Niečo sa zmení

Marek Hamšík (Autor: SITA)
Pavol Spál|12. aug 2013 o 23:38

Marek Hamšík si zvyká na nových šéfov. V Neapole i v národnom tíme.

BRATISLAVA. "Je to perfektný sobáš," komentoval predĺženie zmluvy s Marekom Hamšíkom majiteľ SSC Neapol Aurelio De Laurentiis. Na sociálnej sieti zverejnil fotografiu, ako si pripíja so Slovákom pohárom šampanského.

"Marek a ja zapíjame novú zmluvu," dodal De Laurentiis, v Taliansku známy filmový producent.

Hamšík sa vďaka novému kontraktu (až do roku 2018) stal jedným z najlepšie platených hráčov v Taliansku. Ročne by mal podľa talianskych médií zarobiť takmer štyri milióny eur.

"Milujem mesto Neapol, ako aj klub SSC. Som rád, že sme sa dohodli na predĺžení zmluvy. Verím, že spoločne s fanúšikmi sa budeme radovať z úspechov. Fanúšikovia milujú, keď sú hráči verní klubu a zostávajú v ňom dlho," dodal Hamšík.

Slovák si od leta v Neapole zvyká na nového trénera Rafaela Beníteza. "Je to svetoznámy kouč, veľmi skúsený. Víťazný typ, ktorý vlani vyhral s Chelsea Európsku ligu. Predtým triumfoval s Liverpoolom v Lige majstrov, s Valenciou dvakrát vyhral španielsku ligu. Príprava bola skvelá, už sa neviem dočkať novej sezóny."

Neapol sa usiluje získať Martina Škrtela, Hamšíkovho spoluhráča v národnom tíme. "Škrtel do Neapola? Viem to iba z médií," hovorí Hamšík. "Je to kvalitný obranca, iste by som privítal jeho príchod do klubu. Pre Neapol by bol prínosom."

Hamšík sa v nedeľu ponáhľal na futbalový zraz reprezentácie. S novým trénerom Jánom Kozákom sa zvítal ako prvý z reprezentantov.

"S trénerom Kozákom som sa predtým nepoznal, nikdy som nemal možnosť s ním trénovať. Poznám ho iba z videnia a počutia. Čaká ma nová výzva, isto sa niečo zmení. Je to iba o zvyku, nebude žiaden problém," vravel Hamšík.

Reprezentáciu čaká v prípravnom zápase v stredu o 20.00 h v Bukurešti Rumunsko. "Musíme dať do toho oveľa viac energie, ako sme ukázali naposledy proti Lichtenštajnsku. Bojovať a behať, to je základ," povedal Hamšík.

Pavol Spál
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články