Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Hamšík: Nech si píšu, čo chcú, pozerám sa iba sám na seba

(Autor: SITA)
Pavol Spál|11. nov 2013 o 21:25

Na ťažký program sa nesťažuje. Hamšík opäť čelí poľským esám. Radšej hrá zápasy, ako trénuje.

SENEC. Zo slovenských futbalistov sa nadrie zrejme najviac. Posledné roky patrí Marek Hamšík medzi navyťaženejších hráčov Európy.

Vlani odohral v Serii A - v jednej z najlepších líg sveta 3441 minút, čo bolo najviac spomedzi hráčov v poli. V každom zápase nabehá zväčša i najväčší počet kilometrov (okolo 13).

Slovák s Neapolom bojuje v Lige majstrov, o taliansky titul i pohár a pravidelne hrá aj za národný tím.

„Som na to zvyknutý, radšej hrám zápasy, ako trénujem,“ vravel Hamšík na reprezentačnom zraze pred piatkovým súbojom v Poľsku.

Jeho Neapol prehral v nedeľu v šlágri kola s Juventusom Turín 0:3, zvyčajne chválený a ospevovaný Hamšík sa zrazu dostal pod paľbu kritiky talianskych médií.

Isté miesto nemá nik

„Nijako to neberiem, to sú novinári, nech si píšu, čo chcú. Pozerám sa iba sám na seba,“ reagoval s úškrnom.

Neapol je v Serii A tretí, na lídra AS Rím stráca štyri body. „Čaká nás veľký boj a dlhá sezóna je pred nami. Všetkých silných súperov budeme mať ešte doma,“ dodal kapitán Neapola.

Nový tréner Neapola Rafael Benitéz zaviedol v klube nový systém i pravidlá. V poslednom súboji Ligy majstrov proti Marseille nechal Hamšíka, ktorý je najlepším strelcom klubu, medzi náhradníkmi.

„Tréner i pred sezónou vravel, že isté miesto nemá nik. Hráčov často strieda a myslím, že to robí dobre. Keď vidí niekoho, že na tom nie je dobre, tak dá druhého. Zatiaľ mu to vychádza,“ vysvetľoval stroho Hamšík.

Stál pri nás vtedy Pán Boh

V piatok si po štyroch rokoch opäť zahrá za národný tím v Poľsku. Keď si v októbri 2009 Hamšíkov center zrazil Gancarczyk do vlastnej siete – znamenalo to historický postup na svetový šampionát.

Slováci triumfovali v Chorzowe (1:0). „Na to sa veru nedá zabudnúť,“ dodal Hamšík. „Stál pri nás vtedy Pán Boh a všetci svätí, ale bolo by pekné na to nadviazať,“ zaspomínal na posledný súboj v Poľsku tréner Slovákov Ján Kozák.

V piatok (o 20.45 h) sa Slováci do Poľska vrátia, vo Vroclave ich však čaká iba prípravný zápas.

Futbalový národ

„Potrebujeme hrať náročné zápasy a ten proti Poľsku taký bude. Súper predstavuje silu, je to veľký futbalový národ. Poliaci nedosiahli také výsledky, aké si predstavovali fanúšikovia i vedenie zväzu, a preto vymenili trénera. Hráči budú mať o motiváciu navyše,“ dodal Kozák.

Poľsko je v rebríčku Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) na 69. priečke, Slováci na 65. Poliaci majú v kádri Roberta Lewandowského, ktorý patrí medzi najlepších útočníkov sveta. Medzi lídrov patrí i Jakub Blaszczykowski.

„Budem ich mať veru dosť,“ žartoval Hamšík, ktorý obom esám Dortmundu čelí i v Lige majstrov.

Pavol Spál
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články