Hádzanári Topoľčian majú skalp Tatrana, vyrovnali stav série

Ilustračné. (Autor: archív)
SITA|9. máj 2018 o 19:55

Prešov nezvládol druhý krok na ceste za obhajobou titulu.

TOPOĽČANY. Hádzanári Tatrana Prešov nezvládli druhý krok na ceste za obhajobou titulu slovenských šampiónov.

Zverenci trénera Slavka Golužu po jednoznačnom sobotňajšom domácom víťazstve 21:35 podľahli v stredu v druhom dueli finálovej série play-off Slovnaft handball extraligy mužov 2017/2018 na palubovke HK Agro Topoľčany tesne 27:28 (13:16) a nevybojovali si majstrovský mečbal.

Topoľčancom sa podarilo zaskočiť favorita, nad ktorým raz vyhrali aj v priebehu dlhodobej časti sezóny.

Zároveň prerušili jeho obdivuhodnú sériu 30 víťazstiev v play-off za sebou, ktorá trvala od rozhodujúceho súboja v sezóne 2006/2007.

Vďaka vyrovnaniu na 1:1 majú taktiež istotu minimálne štvorzápasovej finálovej série a ešte jedného domáceho duelu.

Najbližšie sa však predstavia v centre Šariša. Tretie meranie síl o zlato je na programe v sobotu 12. mája od 18.00 h v Tatran handball aréne.

Viedli už po polčase

Tatran začal lepšie, L. Urban ho na začiatku 9. min poslal do trojgólového vedenia (6:3).

Ešte v 14. min bolo 9:6 pre hostí, ale domáci rýchlo otočili vývoj I. polčasu a na koncu druhej desaťminútovky po góle Michalku prvýkrát naklonili skóre na svoju stranu (11:10). Agru, ktorému chýbal skúsený brankár Meluš, lepšie zvládlo aj záver úvodného dejstva.

Ivanicja v 27. min zvýšil už na 15:11.

Topoľčanci išli na prestávku za nádejného stavu 16:13.

Ešte vyrovnali

Ich vedenie hneď po zmene strán a nepremenenom pokutovom hode zvýšil J. Briatka, ale na neudržanie bol najmä Jadroň, ktorý svojím ôsmym gólom v dueli upravil v 36. min už na 19:14 a rodilo sa prekvapenie.

Štvrťhodinu pred koncom bolo 23:18 pre domácich, ktorí si však následne vybrali slabšiu chvíľu.

Prešovčania už bez diskvalifikovaného Rábeka za necelé štyri minúty skorigovali na 22:23 a neskôr dva góly D. Kroka znamenali vyrovnanie na 24:24.

Hrstka v 53. min už opäť posla úradujúceho šampióna do vedenia 25:24.

Topoľčanci však otočili na 27:26. Krok síce v poslednej minúte vyrovnal, ale domácim hrdinom bol sekundu pred koncom Žilinčík (28:27).

Štatistika

HK Agro Topoľčany - Tatran Prešov 28:27 (16:13)

stav série 1:1

Zostavy a góly:

HK Agro: Králik, Javorček - J. Briatka 1, Janíček 1, E. Masaryk, D. Michalka 2, Ivanicja 3, Miženko, Ivanov, Cigáň 4/1, Hlinka 5, Jadroň 9/2, Minarovský, Ďurček, Žilinčík 3, Kučer

Tatran: Cvitkovič, Čupryna - Rábek 5/1, Butorac 3, Hrstka 5/1, Lapajne, D. Krok 6, Babič, L. Urban 4, Pekár, Číp 3, Vučko 1, Abramovič, Kasal

Pok. hody: 5/3 - 2/2, vylúčení: 3 - 3, ČK: 57. Cigáň - 43. Rábek,

rozhodovali: Budzák a Rudinský,

680 divákov

Domov»Sportnet na východe»Hádzanári Topoľčian majú skalp Tatrana, vyrovnali stav série