Hádzanári Tatrana vyhrávajú, ale kvalitou zatiaľ neohurujú

Dávid Michalka ako jediný odohral proti ŠKP celý zápas bez striedania.
Dávid Michalka ako jediný odohral proti ŠKP celý zápas bez striedania. (Autor: TASR)
Ján Leško|18. nov 2020 o 14:19

Zápasový deficit je na našich výkonoch cítiť, vraví krídelník Dávid Michalka.

PREŠOV. Tatran Prešov je v Slovnaft handball extralige (SHE) výsledkovo stále dominantným tímom.

Doterajších osem zápasov vyhral presvedčivým rozdielom.

V aktuálnej tabuľke je bez straty bodu prvý so štvorbodovým náskokom pred Považskou Bystricou.

Slovenský hádzanársky šampión síce extraligové duely vyhráva, no kvalitou hry v tejto koronavírusom rozhádzanej sezóne nenadchýna.

Tak to bolo aj v predohrávanom stretnutí 12. kola SHE, v ktorom Prešov hostil ŠKP Bratislava.

Favorizovaní domáci rolu opäť potvrdili, zvíťazili 31:21 (19:10), ale iba tento fakt mohol uspokojiť.

Za skoro desať minút jediný gól

Prešovčania nastúpili bez dvoch zranených brazílskych spojok Pacheca a Linharesa.

Celé stretnutie na lavičke presedel inak obávaný kanonier Oliver Rábek. Podľa generálneho manažéra klubu Miroslava Benického vraj z dôvodu nedostatočnej pripravenosti.

Do hry nezasiahol ani často so zraneniami laborujúci Dominik Krok.

Na druhej strane po dvojnásobnej povinnej karanténe sa do zápasového diania vrátili brankár Čupryna a slovinská spojka Fižuleto.

Prvý raz sa v THA predstavil aj druhý Tunisan v drese Tatrana, ľavoruká spojka Anouar Ben Abdallah.

Prešov, aj v duchu tradície predošlých extraligových súbojov v Šali či v Nových Zámkoch, sa rozbiehal i doma rozpačito.

Proti ŠKP viedol 4:1, či 6:2, no potom na takmer desať minút akoby uťal. Dal jediný gól, tento úsek hry prehral 1:6, hostia z toho ťažili a šli do vedenia 8:7.

Hráčom Tatrana lopta často vypadávala z rúk, pribúdali technické chyby, strelecký odpad bol vysoký aj pre mizivú razantnosť i presnosť zakončenia. A tak výsledok bol pre Tatran katastrofálny.

Prešovčania sa však našťastie z toho nepochopiteľné zlého úseku spamätali a ešte do prestávky si vypracovali deväťgólový náskok.

Súpera ale definitívne nezlomili. Bratislavčania to ani za stavu 21:11 nezabalili a dotiahli sa na šesťgólový rozdiel.

Záver patril znovu Tatranu a na konečných 31:21 v poslednej minúte upravil Hernandez.

Tatran Prešov - ŠKP Bratislava, 17. 11. 2020: fotogaléria