Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Hádzaná:Kvalifikačné duely mužov i žien pred kamerami STV v Michalovciach a Šali

TASR|20. mar 2001 o 17:25

Bratislava 20. marca (TASR) - Prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Pavol Derfényi sa v utorok dohodol so zástupcami Slovenskej televízie na televíznych prenosoch domácich kvalifikačných stretnutí ženskej i mužskej reprezentácie. Zverenky trénera Tomáša Kuťku budú hrať pred kamerami STV proti Rakúsku v Šali 19. mája o 16.30, výber Slavomíra Šipoša čaká úvodný duel s Nemeckom 3.júna o 16.00 v Michalovciach.

"Principiálne sme sa dohodli, dohodu však treba ešte dotiahnuť po právnickej stránke," informoval prezident SZH.

Ženská reprezentácia má za sebou prvú časť prípravy - účinkovanie na medzinárodnom turnaji v Chebe, plánovaná účasť na ďalšom podujatí vo Francúzsku sa však neuskutoční, lebo organizátor uprednostil na úkor Slovenska nakoniec reprezentáciu Talianska. "Tréner Kuťka už rozprával so slovenskými legionárkami v Maďarsku a ako náhradná alternatíva k francúzskemu turnaju prichádza do úvahy jedno alebo dve stretnutia s niektorým z maďarských klubov," oznámil Pavol Derfényi.

S reprezentáciou Maďarska si hodlajú zmerať sily aj slovenské súperky - Rakúšanky, v ich príprave je však zatiaľ dohodnuté len týždňové sústredenie pred zápasom v Šali a stretnutie s Českom, ktoré by sa malo odohrať 16.mája. Odvetu kvalifikačného zápasu naplánoval Rakúsky hádzanársky zväz definitívne do Stockerau na 25.mája. br la go

Súvisiace články