Prvý trénerský titul pre Antla. Kubánec Hernandez sa s Tatranom lúčil gólmi

Favorizovaní Prešovčania sa vo finále ujali vedenia.
Favorizovaní Prešovčania sa vo finále ujali vedenia. (Autor: TASR)
TASR|23. máj 2022 o 07:53

Prešov si vo finále hádzanárskej extraligy mužov poradil s Košicami v najkratšom možnom čase.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov aj v sezóne 2021/2022 potvrdili svoju suverenitu v domácej súťaži a opäť v nej triumfovali bez jedinej prehry.

Prvý trénerský titul pre Antla

Suverénne zvládli aj finálovú sériu s HK Košice, no podľa trénera Radoslava Antla nie je zbieranie domácich prvenstiev samozrejmosť.

"Mnoho ľudí to tak vníma, ale vždy si to treba poctivo ´odmakať´. Nie je to ľahké," poznamenal kormidelník, ktorý počas práve skončenej sezóny nahradil Chorváta Slavka Golužu.

Ani zmena trénera nič nezmenila na prešovskej hegemónii v slovenskej extralige. Tatran v nej kraľuje nepretržite od roku 2007, pričom za uplynulé dve sezóny neprehral ani jeden extraligový zápas.

"Hráči majú svoje nálady, problémy, nie je ľahké stále vyhrávať. Pre mňa sa pred pár rokmi skončila hráčska kariéra, počas ktorej som už niečo nazbieral, no teraz by som bol rád, keby mi pribúdali aj trénerské úspechy. Tento titul je pre mňa prvý trénerský, takže bude mať svoje miesto," poznamenal Antl.

Sériu ukončili v najkratšom možnom čase

Jeho zverenci zvíťazili vo finále suverénnymi triumfami o 10, 14 a 16 gólov a sériu s Košicami ukončili v najrýchlejšom možnom čase. Titul oslavovali pred vlastnými divákmi, avšak v netradičnom čase. Začiatok tretieho finálového zápasu bol o 10.30 h.

"Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas, pretože začínať o 10.30 je dosť skoro. Tréner nám však v šatni povedal všetko, čo treba robiť. Na začiatku sme mali trochu problém v útoku.

Ale potom to chlapci rozbehali a neskôr dokončili. Som rád, že som sa mohol vrátiť a pomôcť dokončiť chlapcom ich robotu a získať svoju šiestu zlatú medailu," poznamenal brankár Igor Čupryna.

Kapitán Tatrana Oliver Rábek získal už 9. extraligový titul. Po tom, čo sa vlaňajšiemu finálovému víťazstvu Prešovčanov pre zranenie prizeral iba z lavičky, si tentoraz vychutnal záverečný zápas sezóny.

Košičanom v ňom strelil štyri góly a po záverečnom hvizde si z rúk prezidenta Slovenského zväzu hádzanej Jaroslava Holešu prevzal Pohár Antona Frola.

"Zvládli sme to tak ako sme od začiatku mali v pláne, teda na 3:0. Nechceli sme žiadne predlžovania série a vyšlo nám to. Každý zápas bol o desať aj viac gólov, takže sme spokojní," poznamenal Rábek, ktorý nedávno predĺžil zmluvu s Tatranom do roku 2025.

Michalkov symbolický návrat

Posledný extraligový zápas ročníka 2021/2022 mal zaujímavú bodku, o ktorú sa postaral krídelník Tatrana Dávid Michalka.

Sezónu mu pokazili zdravotné problémy, pre ktoré chýbal v zostave niekoľko mesiacov, no od trénera Antla dostal v poslednej minúte možnosť hádzať sedmičku, z ktorej uzavrel skóre na 38:22.

"Tréner mi deň predtým na tréningu hovoril, že ma pošle. Neveril som mu, ale nakoniec to spravil. Dal som gól a som mu za to vďačný. Aj keď celkovo som si záver sezóny predstavoval trochu inak, keďže minulý rok som mal na finále zlomenú nohu, teraz zase koleno.

Tak dúfam, že budúcu sezónu už riadne odohrám," poznamenal Michalka, ktorého gól potvrdil dominanciu Prešovčanov v záverečnom zápase. Do streleckej listiny sa v ňom s výnimkou brankárov zapísali všetci hráči.

Pre legionárov Nuna Santosa a Pavla Hernandeza bol duel s Košicami posledný v prešovskom drese.

Klub sa s nimi pred zápasom symbolicky rozlúčil a Kubánec Hernandez tím potiahol k víťazstvu 9 gólmi.

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Hádzaná»Prvý trénerský titul pre Antla. Kubánec Hernandez sa s Tatranom lúčil gólmi