Mizéria v Európskej lige pokračuje, Prešov premárnil sľubný náskok

Hádzanári Tatrana Prešov.
Hádzanári Tatrana Prešov. (Autor: TASR)
TASR|6. dec 2022 o 19:40

Šarišania ešte nezískali ani jeden bod.

Európska liga v hádzanej - skupina A

Fejér-BAL Veszprém - Tatran Prešov 30:28 (13:16)

Najviac gólov Veszprému: Éles 9, Pulay 6, Gál 4

Zostava a góly Prešova: Čupryna, Colodeti - Rábek 8, Ivanovič 6, Lopez Garcia 4, Carapkin 3, Kasatkin 3, L. Urban 2, Hernandez 1, Davidovič 1, Mitaľ, Fech, Chajan, Fenár, D. Radčenko, Kimák Fejko

Rozhodovali: I. Covalciuc, A. Covalciuc (obaja Mac.), TH: 3/3 - 2/2, vylúčení: 4:2, 600 divákov.

VESZPRÉM. Hádzanári Tatrana Prešov prehrali aj vo svojom piatom zápase základnej A-skupiny Európskej ligy.

V súboji dvoch tímov, ktoré doteraz nebodovali, podľahli na palubovke maďarského tímu Fejér-B.Á.L Veszprém 28:30. Prešovčania sú po polovici bojov v základnej skupine na poslednom šiestom mieste.

Prešovčania mali duel sľubne rozohraný, počas prvého polčasu viedli aj o päť gólov (10:5). Postupne však náskok stratili a od stavu 17:17 už iba doťahovali manko. V závere dvomi gólmi znížili na 28:29, ale vyrovnať už nedokázali.

Proti Veszprému odohrajú aj nasledujúci duel v EL. Duel v prešovskej Tatran Handball aréne je na programe v utorok 13. decembra od 18.45 h.

Hlasy po zápase:

/zdroj: tatranpresov.sk/

Marek Gernát, tréner Tatrana Prešov: "V prvom polčase sme hrali veľmi dobre. Vychádzali nám kombinácie, vedeli sme čítať ich kombinácie, obsadzovali sme pivota a súper sa ťažko presadzoval. Škoda minimálne šiestich zahodených šancí zo šiestich metrov.

To ma veľmi mrzí, lebo si dovolím tvrdiť, že keby sme vyhrávali o 7-8 gólov, bolo by po zápase. Takto sme stále nechávali domácich v tom, že ten rozdiel nie je veľký. Oni to využili hneď v prvom útoku a už boli na koni. My sme sa dostali postupne do kŕča a nevedeli sme sa z toho dostať von.

Vyskúšali sme snáď všetky varianty. Obrana nám nefungovala, prehrávali sme osobné súboje s pivotom a súboje jeden na jedného. Fyzicky sme nezvládli v obrane druhý polčas. Podali sme v ňom zlý výkon a rozpadol sa nám systém. Dovolím si tvrdiť, že to rozhodlo.“

Oliver Rábek, kapitán Tatrana Prešov: "Mali sme dobrý prvý polčas. Fungovala nám obrana aj útok a hoci sme mali nejaké zahodené šance, vedeli sme to ustáť. Škoda poslednej minúty, tam sme to nezvládli. Mohli sme to udržať o štyri-päť gólov, ale polčas sme zvládli "plus tri."

Druhý polčas sme začali nervózne. Nevedeli sme komunikovať. Každý lietal doľava – doprava, mali sme deravú obranu. Strieľali nám zo spojky aj z pivota a s tým sme mali veľké problémy.

Prestali sme hrať kombinačne a začali strieľať s nepripravených pozícií po piatich sekundách. Ja osobne som veľmi chcel vyhrať tento zápas, pretože na Veszprém sme mali. Zápas sme ale prehrali, čo ma mrzí."

Tabuľka skupiny A

Nachádzate sa tu: