Guédé do Škody Xanthi nepôjde

SITA|29. júl 2009 o 17:06

Kmeňový hráč corgoňligového klubu MFK Petržalka Karim Guédé, ktorý sa vôbec nezapojil do letnej prípravy bratislavského klubu, po mesiaci mlčania sa ozval generálnemu manažérovi Petržalky Petrovi Kašparovi.

BRATISLAVA. Kmeňový hráč corgoňligového klubu MFK Petržalka Karim Guédé (24 rokov), ktorý sa vôbec nezapojil do letnej prípravy bratislavského klubu, po mesiaci mlčania sa ozval generálnemu manažérovi Petržalky Petrovi Kašparovi.

"Požiadal ma o pomoc pri prestupe do Grécka, lebo funkcionári Škoda Xanthi dostali zo Slovenského futbalového zväzu (SFZ) potvrdenie, že Karim má s naším klubom ešte dva roky platnú zmluvu. Hneď ako Gréci zistili, že by hráča museli z tejto zmluvy vykúpiť, od zámeru angažovať ho odskočili a Guédé zostal bez sľúbeného kontraktu," povedal v stredu pre agentúru SITA Petr Kašpar.

Funkcionár Petržalky v tejto súvislosti pripomenul, že zástupcovia gréckeho klubu sa aj pri tohoročnom lanárení Karima Guédého zachovali tak, ako je to o nich známe.

"Neviem, čo všetko hráčovi nasľubovali, vôbec netuším akú zmluvu mu ponúkli, ale Karim im naletel a nenechal si to od nikoho vysvetliť. Lebo viac veril svojmu poradcovi spoza rieky Moravy, ktorý ho do Grécka chcel predať, ako nám, s ktorými už roky spolupracuje," vysvetlil Kašpar dôvody Guédého záhadného "stratenia sa" po skončení uplynulého ročníka Corgoň ligy 2009/2010.

"Už raz sa nám takto stratil. A tiež do Grécka, kde ho už roky lanária. Oni by ho od nás najradšej získali zadarmo. Gréci za hotových hráčov veľmi neradi platia. Ale my ho predsa nepustíme do Xanthi úplne zadarmo. Samozrejme, že máme záujem Guédého ako dobrého hráča speňažiť. Chceme na jeho prestupe zarobiť. To je predsa vo futbalovom biznise samozrejmosť," otvorene priznal P. Kašpar.

"Keď sme ho pred rokmi priviedli na Slovensko z amatérskeho tímu Hamburgu, nikto netušil, že nejaký mládežnícky reprezentant Toga Karim Guédé existuje. A teraz, keď si v našom drese urobil aké-také futbalové meno, ho niekto chce od nás odviesť či skôr ukradnúť zadarmo. Také veci sa medzi kolegami nerobia a náš klub s týmto postupom nebude nikdy súhlasiť. My ho chceme predať, lebo o hráča, ktorý sa voči zamestnávateľovi zachová takto neseriózne, nemáme záujem. Nech by bol aj lepší a kvalitnejší hráč ako je Karim Guédé. Radšej budeme stavať na futbalovo menej známych hráčoch, ale s čestnými úmyslami a úprimnejším postojom ku klubu, ktorý ich živí," tvrdo konštatoval Kašpar.

"Karima však ani po tomto extempore v žiadnom prípade nehádžeme cez palubu. Pomôžeme mu, lebo svojím nerozumným postojom sa dostal do veľkých problémov. Mesiac bol úplne stratený. Ozval sa teraz, keď mužstvá z okolitých krajín už svoje kádre na novú sezónu 2009/2010 majú uzavreté a on zostal bez práce. Ak by však s nami skôr nadviazal kontakt, mohli sme ho niekomu, kto pozná jeho futbalové kvality, ponúknuť. Mohli sme ho niekde predať. Ale teraz? Kde ho pošleme na skúšky, keď mesiac o ňom okrem Grékov a jeho manažéra nikto ani nepočul a nevidel ho hrať? Mačku vo vreci v dnešnej ťažkej ekonomickej situácii nekúpi nikto," konštatoval funkcionár Petržalky a pokračoval: "Mrzí nás, že Karim Guédé až teraz zistil, že bez nášho súhlasu na riadny prestup alebo hosťovanie, nemá šancu niekde sa dostať. Zbytočne si skomplikoval život. Gréci ho už nechcú - a my ho tiež do mužstva nepotrebujeme, keď nedal o sebe mesiac vedieť. Teraz sa síce už dvakrát ozval, ale my sme si situáciu, ktorú nám odchodom do Grécka spôsobil, už vyriešili. Namiesto neho dostali v úvodných zápasoch Corgoň ligy šancu iní mladí hráči, ktorí sa tejto možnosti chopili všetkými desiatimi."

Súvisiace články