Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Good Angels vystužili káder o Langhornovú a Phillipsovú

Crystal Langhornová. Americká podkošová hráčka. (Autor: veja)
Sportnet|Publikované 9. sep 2014 o 22:00

Káder basketbalistiek Good Angels Košice na nadchádzajúcu sezónu Euroligy je už kompletný.

O nových posilách, Langhornovej a Phillipsovej, ale aj o tom, kde budú Košičanky hrávať domáce zápasy najprestížnejšej európskej basketbalovej súťaže, informoval generálny manažér tímu Daniel Jendrichovský spolu s trénerom Marošom Kováčikom.

KOŠICE. Len pár dní po tom, čo sa basketbalistky úradujúceho slovenského majstra vrátili domov z Piešťan, kde získali svoju prvú tohtosezónnu trofej, oznámil generálny manažér Jendrichovský posledné posily.

„Americká podkošová hráčka Crystal Langhornová a austrálska rozohrávačka Erin Phillipsová uzatvoria náš káder pre tento ročník Euroligy,“ povedal Jendrichovský.

Obe hráčky by mohli byť košickému fanúšikovi už dobre známe. Američanka pôsobila v tíme Good Angels jeden a pol mesiaca v sezóne 2010/2011 a Phillipsová zažiarila vo viacerých zápasoch proti košickému celku v drese Wisly Krakow.

Vedenie tímu stavilo na istotu a počkali na hráčky, ktoré majú byť vďaka svojim skúsenostiam kľúčovými oporami v náročných euroligových zápasoch.

„Trpezlivosť s hráčkami neeurópskeho pôvodu sa nám vyplatila, pretože sa jedná o posily, ktoré nie je potrebné skúšať. Obe odohrali veľké množstvo zápasov v európskych pohároch a s ich príchodom výrazne stúpa aj kvalita nášho kádra,“ skonštatoval Jendrichovský. Obe hráčky pricestujú do Košíc 17. októbra a zmluva im bude platiť do konca Euroligy.

Najväčšou prednosťou univerzálnosť

Hlavný tréner košických basketbalistiek Maroš Kováčik má z oboch posíl veľkú radosť. Erin Phillipsová ho upútala už pred štyrmi rokmi, kedy prvýkrát zasadol na trénerskú stoličku žlto-modrých.

„Je to hráčka, ktorá neskutočne bojuje za svoj tím a dáva do každého zápasu srdce. Je veľmi dobrá obranárka, v útoku je silná na lopte a rada vyráža do rýchlych protiútokov. Je to presne ten typ, ktorý naše mladé družstvo potrebuje,“ povedal Kováčik.

Zdôraznil, že jedna z najväčších predností austrálskej rozohrávačky je jej univerzálnosť. „Vie hrať na viacerých pozíciách, čo ja ako tréner kvitujem, takže na jej príchod sa už veľmi teším.“

Langhornová je podľa slov trénera Kováčika posledným kameňom do múra, ktorý sa snažili pre euroligovú sezónu postaviť.

„Je extrémne silná na krátkych vzdialenostiach od koša a najmä na ľavú ruku je takmer nezastaviteľná. Obe hráčky vyplnili miesta, ktoré sme potrebovali posilniť a s tým ako sa to podarilo, môžeme byť maximálne spokojní.“

Nervozita pre halu sa zvyšuje

Daniel Jendrichovský potvrdil, že stále nie je jasné, kde košické basketbalistky odohrajú svoje zápasy európskej ligy.

„Kalendár Steel Arény je extrémne nabitý. Hokejisti už preložili šesť zápasov kvôli kultúrnym podujatiam a keby sme tam chceli hrať Euroligu, museli by prekladať aj ďalšie. Pre nás je najhoršia tá možnosť, že by sme časť zápasov odohrali v Infiniti a časť v Steel Aréne. Je to z toho dôvodu, že by sme museli investovať nemalé finančné prostriedky na výnimku pre odohratie zápasov v Infiniti a zároveň by sme museli zaplatiť vybavenie a prenájom Steel Arény.“

Generálny manažér Good Angels uviedol, že rozhodnutie ohľadne haly chcú definitívne vyriešiť do konca týždňa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.