Good Angels sú krok od titulu

TASR|21. apr 2012 o 19:59

Hráčky úradujúceho majstra Good Angels Košice zvíťazili aj v druhom zápase finále play off extraligy žien na palubovke MBK Ružomberok 77:65.

V sérii hranej na tri víťazné zápasy vedú tak 2:0 a sú jedenu výhru od zisku majstrovského titulu. Košice môžu získať už deviaty titul za sebou v stredu 25. apríla pred domácimi priaznivcami.

RUŽOMBEROK. Od začiatku to bola vzácne vyrovnaná partia. V úvode obhajca titulu ťažil hlavne z lepšieho doskoku. V prvom polčase boli zväčša o nejaký bodík vpredu Košičanky, ktoré najviac viedli o štyri body.

No po prestávke bolo všetko inak. Majster pridal na dôraze v obrane a aj preto domácim hráčkam sa prestalo dariť v koncovke.

Godd Angels si postupnými krokmi v 29. min. vybudoval 15 bodový náskok (55:40). Pred záverečnou desaťminútovkou Ružomberok prehrával o 14 bodov 45:59. Skúsený košický tím si potom až do konca si vývoj zápasu kontroloval.

Ivan Kurilla, Ružomberok: Stretnutie malo ešte vyššiu úroveň, ako prvý zápas v Košiciach. Dobre sme do zápasu vstúpili. Dievčatám som zdôrazňoval, že v takomto nasadení musíme vydržať celých štyridsať minút, Všetko sme preto aj robili. Predviedli sme dobrý basketbal, v obrane i v útoku, akurát menší útlm prišiel v tretej štvrtine, keď nám Košice odskočili. A to bolo rozhodujúce. Napriek prehre, nemali sme sa za čo hanbiť.

Maroš Kováčik, Košice: Divák videl veľmi pekný basketbal, dôstojné vyvrcholenie tohto extraligového ročníka. Zahrali sme lepšie ako doma, s väčším srdiečkom a nasadením. Napokon rozhodli naše euroligové skúsenosti. V tretej štvrtine, keď súper postavil zónu, s ktorou sme mali doma problém, nám padlo niekoľko košov zvonku a tým sme vytvorili rozhodujúci náskok."

ico

Fakty

MBK Ružomberok Good Angels Košice 65:77 (31:34) - stav série 0:2

Štvrtiny: 17:20, 14:14, 14:25, 20:18. Rozhodovali: Šarišský, Fuska, Pipíška, TH: 22/1524/17, fauly: 21:23, trojky: 4:6, 2000 divákov.

Ružomberok: Jaeschkeová 13, Guzmanová 13, Bučáková 12, Štěpánová 7, Tetemondová 6 (Anderssonová 7, Černáková 5, Brezňanová 2)

Košice: Lawlessová 16, Bojovičová 15, Mc Crayová 9 ,Kupčíková 8, Vieruová 5 (Sverrisdóttirová 7, Pindrochová 7, Žirková 6 Jurčenková 4 Čarnoká 0)