Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Gombos: Pauza ma vyviedla z rytmu

Norbert Gombos finálový duel prehral. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 15. jún 2014 o 22:00

Slovenský tenista Norbert Gombos bol blízko k svojmu prvému triumfu na turnaji ATP.

Víťazom 12. ročníka challangeru Košice Open sa však stal kanadský tenista Frank Dancevic. Gombosa zdolal v sobotňajšom finále v troch setoch 6:2, 3:6, 6:2. Prvenstvo mu vynieslo 5035 eur a 80 bodov do rebríčka ATP. Náš reprezentant hral finále v krátkom časovom slede po tretí raz, no súdené mu nebolo ani na košickej antuke.

KOŠICE. Dvadsaťdeväťročný Kanaďan so srbskými koreňmi Frank Dancevic, ktorý sa do hlavnej súťaže Košice Open dostal cez kvalifikáciu, sa napokon stal víťazom 12. ročníka košického challangeru.

Vo finále vyhral po setoch 6:2, 3:6, 6:2 nad Slovákom Norbertom Gombosom, ktorý si z Košíc odniesol 2 975 eur a 48 bodov do rebríčka ATP.

V sobotu sa hralo i finále vo štvorhre. Argentínsko-uruguajský pár Arguello-Behar zdolal Poliakov Kapasa s Koniuszom 6:4, 7:6.

Ďalšia finálová prehra

„Škoda, škoda. Som sklamaný. Za posledné tri týždne to bolo moje tretie finále a ani raz som to nevyužil na získanie trofeje. A táto finálová prehra mrzí zvlášť, lebo prišla na domácom podujatí,“ povedal nám Norbert Gombos, ktorý v úvodnom dejstve ťahal za kratší koniec povrazu.

V druhom sete prvýkrát dokázal prelomiť servis presvedčivo podávajúceho Dancevica a vyrovnal na 1:1. Pre Kanaďana to bol prvý prehraný set na košickom turnaji.

Chlieb sa lámal v treťom sete. Po druhom sa zdalo, že Norbert by mohol mať psychicky navrch.

„Bol som po vyhratom druhom sete na koni. Súper si neveril, ale zápas prerušil dážď a potom to už tak nešlo. Tá pauza ma vyviedla z rytmu,“ priznal slovenský reprezentant.

Dancevic vrátil k výkonu z prvého setu a potrestal viacero Gombosových chýb. „Kanaďan riskoval a vychádzalo mu to. Mne leteli loptičky párkrát tesne do autu. Súper šiel do toho agresívne, aj som bol pod tlakom.“

Divákov nepotešil

Gombos sa na košickej antuke ukázal v dobrom svetle. Na toto podujatie nedá dopustiť.

„Bol som v Košiciach štvrtý rok po sebe. Cítim sa tu veľmi dobre. Turnaj je výborný, ľudia vás povzbudzujú. Len ma škrie, že som ich výhrou nepotešil. Konečne som chcel získať svoj prvý titul. A hlavne bolo by to doma. Tretia finálová účasť po sebe a stále bez víťazstva. Musím si ešte počkať. Verím, že najbližšie to vyjde,“ dodal Gombos.

Košice Open 2014

Dvojhra - výsledok finále: Frank Dancevic (Kan.) - Norbert GOMBOS (SR) 6:2, 3:6, 6:2.

Štvorhra - výsledok finále: Facundo Arguello, Ariel Behar (Arg./Urug.) - Andriej Kapas, Blažej Koniusz (obaja Poľ.) 6:4, 7:6 (4).

tt

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.