Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Gólový účet otvoril Filip Novák

Dobre si rozumeli. Dvojica Juraj Prokop (v strede) a Filip Novák (vpravo) si v prvom zápase dobre rozumela. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 20. sep 2012 o 00:00

Spišiaci úspešne vstúpili do novej hokejovej sezóny. Nováčika vyprevadili s prehrou 1:3.SP. NOVÁ VES. Sezóna plná očakávaní. Takto by sa dal nazvať úvod nového ročníka na Spiši. Zverencov trénerskej dvojice Klinga – Horváth pasujú do úlohy favoritov.

Dlhá cesta za vysnívaným extraligovým cieľom sa začala v utorok proti Prievidzi.

Päť stovák divákov po záverečnej siréne odmenilo domácich hráčov potleskom. Potešil hlavne výsledok, lebo po hernej stránke to bol typický prvý zápas. Novovešťanom veľmi pomohol úvodný gól Filipa Nováka.

„Prvé víťazstvo je pre nás veľmi dôležité. Prievidza bola papierovo slabší súper, nepripúšťali sme iný výsledok. Pomohol úvodný gól, po ktorom sme však prestali hrať. Namiesto toho, aby sme pridali do kroku, boli sme zbytočne vylučovaní. Hostia dokázali streliť gól, čím nás len znervóznili. Našťastie sme dvoma gólmi rozhodli o našom víťazstve,“ zbilancoval súboj s Prievidzou strelec prvého gólu v sezóne Filip Novák, ktorý s Jurajom Prokopom odohrali veľmi dobrý zápas.

„S Jurajom už hráme dlhšie spolu a takéto akcie máme nacvičené. Pri prvom góle mi to Juraj ideálne prihral a hoci som boli tiesnený, podarilo sa mi skórovať. Pri druhom góle sa situácia zopakovala, len s tým rozdielom, že tentoraz nacvičený signál začal u mňa a zakončoval Juraj,“ opísal svoj prvý gól a následne asistenciu F. Novák.

Do Bardejova

Po úspešnom rozbehnutí sezóny prvou vážnou previerkou bude súboj Spišiakov zajtra v Bardejove. Následne v utorok budú hostiť doma Považskú Bystricu.

„Prvé víťazstvo teší, ale už sa musíme pripravovať na zajtrajší majstrák v Bardejove. To už bude niečo iné ako v utorok s Prievidzou. Výkon z prvého zápasu asi len ťažko bude postačovať, ak chceme uhrať dobrý výsledok,“ dodal Filip Novák.Súvisiace články