Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Gólové prebudenie popradského tímu vo Zvolene prišlo neskoro

Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
Marián Dic|Publikované 11. sep 2017 o 22:00

Dva góly Holiša nestačili ani na bod.

POPRAD. Po vydarenom derby stretnutí so susedmi zo Sp. N. Vsi vycestovali popradskí druholigoví futbalisti v sobotu na horúcu pôdu do Zvolena, kde si boli plne vedomí toho, že odniesť si domov akýkoľvek bodový zisk nebude pre nich vôbec jednoduché.

Obojstranne zaujímavé stretnutie dvoch rozdielnych polčasov túto predpoveď naplno potvrdilo, keď hostia i napriek ofenzívnemu tlaku po zmene strán nenašli na svojho súpera vhodnú cestu, aby si spod Poľany odniesli pod Tatry aspoň veľmi cenný bod.

Podobne ako vo vlaňajšej sezóne sa opäť ukázalo, že hostitelia na popradský tím vedia už dlhšiu dobu nájsť účinný spôsob hry a mohli ťahať za dlhší koniec povrazu.

Popradčania síce vstúpili do súboja s plnou vervou prekvapiť domáci tím a prevziať hru pod svoju kontrolu, Zvolenčania to v žiadnom prípade nedopustili.

Dva góly len znížili náskok

Neubehlo totiž ani päť minút a podtatranci ostali nepríjemne zaskočení, keď sa zvolenský kolektív vedúcim gólom dokázal dostať na koňa.

Napriek tomu, že hostia aj napriek tejto ľadovej sprche a do polhodiny duelu prehrávali už o dva góly, v ďalších fázach hru čiastočne vyrovnali a usilovali sa čím skôr skorigovať náskok domácich.

Opak sa ale stal pravdou, pretože hostitelia po zmene strán zvýšili po chybnej rozohrávke v záložnej rade svoj náskok už na rozdiel triedy a mali už nakročené veľmi blízko k víťazstvu.

Po prestriedaní však v záverečnej štvrťhodine dokázali Popradčania predsa len vykresať ešte iskierku nádeje a postarať sa o nečakaný zázrak, keď po dvoch presných zásahoch vekovo mladej posily Holiša sa postarali vo vyvrcholení merania síl o nezvyčajnú drámu.

Napriek vynaloženému úsiliu sa im už nepodarilo svojho súpera zložiť na kolená tretím gólom a tak sa po súboji mohli iba zamýšľať, či to prebudenie vo finálnej fáze nemohlo prísť o niečo skôr.

Ťažko sa hodnotilo

Po stretnutí sa preto iba ťažko hľadali slová k priblíženiu celého priebehu zápasu a výkonu svojho mužstva, pre ktoré bol tento výsledok pomerne veľkým sklamaním.

„Kto nevidel, aké stretnutie sme vo Zvolene dokázali odohrať, asi len veľmi ťažko uverí, že sme z neho nezískali ani jediný bod. Do zápasu sme nastúpili s cieľom predvádzať tvorivý futbal, ktorým by sme zaskočili súpera. Domáce mužstvo ale na ihrisku potvrdilo, že v jednoduchosti je sila a dokázalo vyťažiť z minima maximum a v zakončení bolo mimoriadne efektívne. Počas 90 minút si totiž vytvorilo iba zopár príležitostí na skórovanie a po troch ojedinelých protiútokoch vždy rozvlnilo sieť našej brány. V prvom polčase sme ale veľmi doplatili na veľa stratených lôpt v strede ihriska, za čo sme kruto pykali, keďže súperovi sme akoby aj asistovali na oba góly. Nemôžem povedať, že domácu svätyňu by sme absolútne neohrozili ani my, no v koncovke sme boli nielen po kombinačných, ale aj štandardných situáciách pre domácich neškodní. Po obrátke sme ale všetci zdvihli hlavy s túžbou ukázať výraznejšiu hernú kvalitu, no podobne ako na začiatku duelu nás Zvolenčania veľmi nemilo prekvapili po štandardnej situácii ďalšou gólovou poistkou vďaka ktorej sa dostali akoby už úplne na koňa. Napriek trojgólovému vedeniu sme však neustále verili a snažili sa čo najviac znepríjemniť hru spokojných hostiteľov. Presvedčili sme sa, že bojovnosť a vytrvalé nasadenie celého mužstva môže priniesť vždy želateľný efekt a neočakávaný zvrat. S blížiacim sa záverom sme navyše naplno dobíjali obranné hradby domácich, no tie sme dokázali napokon zdolať iba v dvoch prípadoch po presných zásahoch nesmierne pracovitého Štefana Holiša. Svojimi gólmi nám určite pomohol a oživil našu hru, čím sme sa do zápasu predsa len ešte vrátili. Napokon sa ale ukázalo, že to z našej strany prišlo príliš neskoro a, bohužiaľ, bolo to pre nás málo. Z tohto pohľadu sme z tejto nepríjemnej prehry určite všetci veľmi smutní, no teraz nám neostáva nič iné, ako ísť ďalej a čo najlepšie sa pripraviť na najbližší nesmierne náročný program, kedy v nastávajúcich šiestich stretnutiach sa predstavíme až v piatich z nich na ihriskách súperov. Toto neúspešné stretnutie, v ktorom sme inkasovali taký počet gólov ako vo všetkých doterajších zápasoch by pre nás však malo byť aj veľkým poučením k tomu, aby sme sa nedopúšťali zbytočných chýb ako to bolo teraz a mohli byť v nastávajúcich meraniach síl o niečo spokojnejší.“

Dvojgólový strelec bol sklamaný

Tesná prehra po stretnutí nesmierne mrzela aj talentovanú posilu Štefana Holiša, ktorý po príchode na ihrisko po zmene strán dvoma ukážkovými gólmi ešte vzkriesil nádej Popradčanov získať aspoň cenný bod, čo sa však i napriek enormnému úsiliu nepodarilo.

„Do náročného zápasu sme vkročili s jednoznačným cieľom pokúsiť sa vo Zvolene získať plný počet troch bodov, čo sme ale napokon nedokázali. Podľa mňa sa od nás otočilo aj povestné šťastie, keďže sme inkasovali dva góly po našej nepozornej rozohrávke a jeden zo štandardnej situácie. Naopak aj my sme si vytvorili niekoľko skvelých príležitostí nielen počas súboja, ale aj vo veľmi napínavom finiši, ktoré sme ale nedotiahli do úspešného konca ako sme si želali. Navyše sme sa presvedčili, že na súperových ihriskách bude našou povinnosťou predvádzať ešte tvorivejší futbal s kvalitnejšou efektivitou, lebo aj teraz sme sa presvedčili, že naši súperi sa dokážu niekedy aj s piatimi hráčmi skryť do vlastnej ulity a ich obranný múr bude pre nás len veľmi náročné zdolať. Popritom preukážu svoje najväčšie umenie vytvoriť si bezpečný náskok po brejkových situáciách, o čom sme sa presvedčili teraz aj my. Po zúročení tohto ich plánu je pre nás už neskutočne náročné dostať sa herne opäť do stretnutia a výsledok sa pokúsiť zvrátiť. S takýmito obrazmi zápasov sme sa však možno nepresvedčili len my, ale aj ostatné tímy, pretože potvrdzuje to aj samotný vývoj ligy, kde prevláda nesmierna vyrovnanosť a každé mužstvo v nej môže vždy prekvapiť. Napriek dnešnej prehre ale nesmieme vôbec zvesiť hlavy nadol, pretože nás čaká v najbližšom období ešte nesmierne náročný program. Keďže naše stretnutia odohráme prevažne iba na ihriskách súperov musíme ísť v každom zápase nekompromisne stále až na dno svojich síl a získať potrebný počet plusových bodov do tabuľky.“

Autor: Marián Dic

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.