Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Geológ začína extraligu v Starej Ľubovni

Jednotkou Geológa bude aj v tejto sezóne Martin Gumáň. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|Publikované 26. sep 2014 o 00:00

Dnes podvečer sa rozbieha stolnotenisová extraliga mužov zápasmi dvojičiek. Rožňavský Geológ cestuje do Starej Ľubovne.ROŽŇAVA. Pre hráčov Geológa bude rovnako ako minulé sezóny aj táto hlavne o udržaní sa v súťaži.

„Ciele vzhľadom na naše možnosti sú dlhodobo nemenné. Reálne musíme počítať s tým, že nás neobíde dolná šestka a boj o záchranu. V tejto skupine chceme byť úspešní a vybojovať extraligu aj pre ďalšiu sezónu,“ začal vedúci Geológa Rožňava Zoltán Gallo.

V kádri Rožňavy oproti minulej sezóne formálne k zmene nedošlo, no hlavne v prvej časti súťaže bude zostava obmenená.

„S veľkou pravdepodobnosťou prinajmenej v prvej časti nebudeme môcť počítať s Palovčíkom. Má pracovné i súkromné povinnosti, chce sa viac venovať rodine. Akceptovali sme to. Dohodli sme sa, že uvidíme a v druhej polovici prehodnotíme jeho pôsobenie,“ pokračoval Z. Gallo.

V Geológu následne siahli do vlastných radov a v extralige tak dostane šancu opora prvoligového béčka Ľ. Leitner. Doplní tak dvojicu M. Gumáň a G. Gallo.

V Geológu si pred sezónou zvyknú vytypovať súperov, ktorí budú ich hlavnými rivalmi v boji o záchranu. Tak je to aj teraz.

„Podľa stavu kádrov môžem povedať, že budeme bojovať predovšetkým so Starou Ľubovňou, Kysuckým Novým Mestom a Bystričanmi. Z tejto štvorice pravdepodobne vzíde dvojica mužstiev, ktorým zostane v ruke čierny Peter. Čo sa týka ostatných mužstiev, ukazuje sa, že z roka na rok je extraliga kvalitnejšia. Opäť pribudli kvalitní maďarskí hráči vo Vydranoch, prišli presuny v rámci mužstiev. Prvá šestka teda bude maximálne nadupaná,“ uviedol Z. Gallo.

V prvom kole Geológ cestuje práve k jednému zo súperov v boji o záchranu do Starej Ľubovne. V minulej sezóne dokázali na ich stoloch vyhrať.

„Je to náš priamy súper a veľmi by sme potrebovali, keby sme boli v tomto zápase úspešní. Vzhľadom na naše možnosti prebiehala príprava len na domácich stoloch. Sám som preto zvedavý, aká bude konfrontácia v tomto prvom zápase. Je to začiatok súťaže a myslím si, že veľa bude záležať od momentálnej dispozície hráčov. Dôležitá a možno často aj rozhodujúca býva v takýchto zápasoch štvorhra. Budeme ju pravdepodobne hrať v zložení Gumáň, Gallo, no zodpovednosť je na každom jednom hráčovi,“ poznamenal Z. Gallo.

Zmeny v kádri extraligového mužstva by na prvý pohľad mohli znamenať oslabenie tímu.

„Som však toho názoru, že Leitner môže byť čiernym koňom. Je to nevyspytateľný hráč, ktorý má fantastickú ruku a keď bude dodržiavať taktické pokyny, môže mnohých prekvapiť. Počítame samozrejme so stabilnou výkonnosťou Gumáňa a Gregor Gallo napriek pracovným povinnostiam má dostatok skúseností na to, aby hlavne v dôležitých zápasoch bodoval,“ uviedol Z. Gallo .

„Budeme síce dole, ale máme potenciál, aby sme boli úspešní. Aj keď je naša materiálna situácia oproti iným oddielom diametrálne odlišná. Ja môžem len poďakovať kolegom vo vedení, predovšetkým Andrejovi Ružíkovi a Pavlovi Krajcovi, bez pomoci ktorých by určite nebolo možné zabezpečiť fungovanie mužstiev v súťažiach.“

Súťaž sa tento víkend začína aj pre béčko Geológa, ktoré v 1. lige Východ hostí v sobotu na svojich stoloch Rimavskú Sobotu.

Súvisiace články