Futsalisti Španielska sa stali majstrami Európy

SITA|11. feb 2012 o 23:20

Pre Španielov, ktorí sú súpermi Slovákov v play-off kvalifikácie o postup na MS 2012, to bolo šieste celkové víťazstvo na ME.

ZÁHREB. Majstrami Európe vo futsale sa stali Španieli, ktorí si v sobotňajšom finále šampionátu v Chorvátsku poradili s Rusmi 3:1 po predĺžení.

"Zborná" prekvapujúco viedla tesne pred koncom druhého polčasu 1:0, o vyrovnanie sa postaral Lozano iba 34 sekúnd pred koncom. Ten istý hráč sa presadil aj v ôsmej minúte predĺženia a štvrtý kontinentálny titul pre favorita poistil v poslednej sekunde brankár Luis Amado.

V zápase o konečné tretie miesto si Taliani poradili s domácim výberom 3:1. "Squadra" sa ujala vedenia už v prvej minúte vďaka zásahu Saada Assisa, ku ktorému sa v 26. min pridal Honorio. Grcič síce v 31. min zdramatizoval, o osem minút neskôr však definitívne rozhodol Mammarella. Vo finále si zmerajú sily Rusi a Španieli.