Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Futbaloví internacionáli sa predstavia v Tisinci

Futbaloví internacionáli. Po roku sa opäť predstavia v Tisinci. (Autor: Ján Leško)
Sportnet|Publikované 1. jún 2012 o 00:00

Bývalí hráči najstaršieho futbalového klubu na Slovensku aj v pokročilejšom veku sú stále aktívni.

Mužstvo pod hlavičkou Združenie futbalových internacionálov Tatran Prešov je často pozývané na rôzne turnaje doma i v zahraničí, ale aj na benefičné akcie. Prešovskí futbaloví internacionáli sú však aj jednými z účastníkov druhého ročníka Kapy Senior Ligy, súťaže neregistrovaných hráčov nad tridsaťpäť rokov.

PREŠOV. Počas roka sú teda pozývaní na mnohé turnaje. Zo zahraničných spomenieme pravidelné štarty na prestížnom turnaji futbalových internacionálov v Prahe, na ktorom Prešovčania súperia už niekoľko rokov aj so slávnymi osobnosťami československého futbalu a na ktorý im „miestenku“ zariadil nie tak dávno náhle v Prešove zosnulý Pražan, veľký fanúšik Tatrana Milan Timoš.

Prešovskí internacionáli sú nielen futbalovo uznávaní, ale zároveň sa cení aj ich ochota propagovať najpopulárnejšiu hru na svete pri rôznych športovo–spoločenských príležitostiach.

Neraz sme mali možnosť byť na halovom turnaji inernacionálov v Prahe. Môžeme smelo povedať, že značka Tatran Prešov tam stále má svoj cveng.

Pravidelne sa nám stávalo, že bývalí reprezentanti z Čiech sa pri prvých stretnutiach pýtali, ako sa majú bratia Laco a Rudo Pavlovičovci či čo robí a kde žije niekdajší kanonier „Kajsi“ Petroš, ale aj na mladších.

Nuž a s tými z mladších ročníkov si podebatovali osobne v športovom stánku SK Slavia Praha, kde sa zápasy futbalových osobností stovežatej pravidelne odohrávajú.

Prídu Česi, Bielorusi, z Košíc slávni železničiari

Turnaj v Prahe je pre ZFI Tatran Prešov počas celoročných aktivít na zelených trávnikoch, ale i palubovkách športových hál vari najatraktívnejší.

Prešovčania síce väčšinou hosťujú na turnajoch, no aj sami sú organizátormi veľmi zaujímavých futbalových akcií.

Po dobrých skúsenostiach spolupráce s českými futbalovými reprezentantmi, s ktorými rokovania zastrešuje majster Európy z Belehradu 1976, Slovák zakorenený v Prahe, Karol Dobiaš, chystajú prešovskí divácky iste atraktívnu futbalovú akciu, o ktorej nám hovoril prezident ZFI Tatran Prešov a zároveň aktívny internacionál Marián Prusák.

„Pred rokom sme usporiadali turnaj, na ktorý pozvanie prijali bývalí českí reprezentanti, Michalovce a tretím bolo mužstvo našich internacionálov. Nie však v Prešove, ale v Tisinci pri Stropkove, kde zápasy sledovalo 1 500 divákov. Bola to veľmi vydarená akcia, preto aj v tomto roku chceme turnaj v Tisinci znovu usporiadať.“

Karol Dobiaš, Rudo Pavlovič, Tóno Flešár a ďalší

Ako nám M. Prusák prezradil, na medzinárodný turnaj internacionálov, ktorý sa má uskutočniť v úhľadnom futbalovom stánku v Tisinci 7. júla 2012, pripravujú organizátori viacero noviniek.

„Pamiatku nášho veľkého pražského fanúšika Milana Timoša, s ktorým mnohí z nás toho za dlhé roky veľa prežili, si chceme uctiť pred otvorením turnaja za prítomnosti jeho slovenskej manželky Janky minútou ticha. Pripravujeme aj viaceré sprievodné akcie, takže program v areáli futbalového štadióna v Tisinci bude v prvú júlovú sobotu ozaj pestrý. Pozvanie prijal Výber českej republiky, v ktorom chýbať nebudú ani majstri z Belehradu, bývalí hráči Sparty, Slavie, Bohemiansku a Dukly Praha Dobiáš, Hruška, Jeslínek, Siegel, P. Herda, Valent, Prokeš, Bičovský, Štambacher a ďalší. Z Bieloruska príde Dinamo Minsk, z Košíc hráči slávnej éry tamojšej Lokomotívy Flešár, F. Kunzo, Péter, J. Móder, Fecko, Farkaš, doplnení o mladšiu generáciu futbalistov z Čermeľa Andrejca, Štecáka atď. Štvrtým účastníkom bude ZFI Tatran Prešov. Zo starších príde R. Pavlovič, Ľ. Štefan st., Páll, z mladšej generácie napríklad Š. Varga, Talášek, Gombár, Ľuberda, Prusák.“

Súvisiace články