Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Futbalové Zalužice trápi úzky káder, Lastomír koncovka

Hrajúci tréner Lastomíra. Viktora Senjuža trápi koncovka mužstva. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 25. mar 2015 o 23:00

V príprave mali oba celky problémy s tréningovou dochádzkou, obaja začínajú jar doma.ZEMPLÍN. Do jarných bojov o majstrovské body vstúpia počas nastávajúceho víkendu aj piatoligové mužstvá zo zemplínskeho regiónu.

V týchto dňoch finišujú s prípravami aj tímy Zalužíc a Lastomíra, nuž sme mapovali, ako sú pripravené na druhú polovicu aktuálnej sezóny.

OŠK Zalužice

Mužstvo zimovalo na jedenástej pozícii a úvodných týždňoch prípravy zarezávalo v telocvični tamojšej základnej školy, ktorú postupne vymenili za trávnaté ihrisko.

„Vo februári sme začali hrávať aj prípravné súboje so súpermi z rôznych súťaží, spomeniem Sobrance, Močarany, Petrovce nad Laborcom či Vyšné Remety. Tréningová dochádzka bola niekedy horšia, lebo chlapci majú pracovné povinnosti, schádzali sme sa väčšinou len na zápasy,“ uviedol hrajúci tréner OŠK Miroslav Ľoch, ktorý v klube zastáva aj pozíciu tajomníka i hospodára.

Poťažkal si na situáciu v kádri, v ktorom je málo hráčov.

„Aj prípravné duely sme odohrali s malým počtom hráčov. Z mužstva odišli Pavol Pivarník, ktorý sa vrátil do Malčíc, Michal Kopás je v Petrovciach a Martin Luka v Dúbravke. Z rovnakého klubu prišiel Radovan Sninský a z B-mužstva sme stiahli brankára Mariána Michalka.“

Pred poslednou Krišovskou Lieskovou majú Zalužice štvorbodový náskok.

„Chceme zachrániť súťaž. Na úvod nás doma čaká šesťbodový zápas s Trakanmi, mali by sme byť kompletní, tak urobíme všetko preto, aby sme vyhrali,“ dodal M. Ľoch.

OFK Lastomír

Lastomírska príprava prebiehala podľa plánu, avšak tréningová dochádzka aj tu robila trénerovi vrásky na čele.

„Zo začiatku to bolo dobré, ale s pribúdajúcim časom sa to zhoršovalo, chlapci vynechávali tréningy kvôli škole alebo práci, uvidíme, ako sa to odrazí na ich kondícii,“ povedal Viktor Senjuž, hrajúci lodivod OFK, podľa ktorého mužstvo v prípravných dueloch podávalo kolísavé výkony.

„Odvíjalo sa to podľa zostavy, s výsledkami som však nebol veľmi spokojný. S hrou aj áno, ale mali sme veľké problémy so strieľaním gólov,“ pokračoval tréner.

Do kádra v zimnom období nepribudla žiadna nová tvár.

„Mužstvo ostalo pokope, budú v ňom aj naďalej skúsení Daniel Vasiľ či Ľuboš Uhľár. Do Moldavy nad Bodvou na hosťovanie odišiel Jakub Porvaz a do Nacinej Vsi Dávid Sinčák.“

Po jeseni je Lastomír na piatej priečke pelotónu.

„Radi by sme si túto pozíciu minimálne udržali, každé lepšie postavenie nás poteší a pridá na psychike,“ doplnil V. Senjuž.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.