Futbalisti Trenčína vyhrali vysoko na pôde Senice

Domácemu tímu nevyšla odplata za prehraté finále Slovenského pohára.

Góly: 7. Jairo da Silva, 33. Van Kessel, 61. Guba, 75. Lobotka

ŽK: 15. Kóňa, 37. L. Opiela - 54. Van Kessel, rozhodovali: Leško - Hancko, Hrdlička, 1543 divákov

Senica: Šulla - L. Opiela, P. Pavlík, Pillár, P. Čermák (69. Pittner) - Kóňa, Hušek (82. Krč) - Dolný (63. J. Kosorin), Hlohovský, Kalabiška - Majtán

Trenčín: Šemrinec - Čögley, Ramón Rodríguez da Silva, Rundič, Madu Kingsley - Lobotka, Bero - Guba (75.Koolwijk), Ibrahim Rabiu (80. Kleščík), Van Kessel (66. Mondek) - Jairo da Silva

SENICA. Futbalisti AS Trenčín spravili ďalší krok k zisku titulu vo Fortuna lige 2014/15. V piatkovom zápase 29. kola na pôde FK Senica zvíťazili presvedčivo 4:0.

Trenčania sa dvakrát dokázali presadiť už v prvom polčase, skórovali legionári Jairo da Silva a Gino Van Kessel. Po zmene strán potešili hosťujúcich fanúšikov presnými zásahmi aj Dávid Guba a Stanislav Lobotka.

Seničania, ktorých viedol asistent trénera Eduard Pagáč (do konca sezóny nahradil hlavného kormidelníka Jozefa Kostelníka), nedokázali výraznejšie vzdorovať lídrovi poradia dlhodobej súťaže.

Trenčín má štyri kolá pred koncom ligy pred druhou Žilinou v tabuľke osembodový náskok, "šošoni" však majú k dobru ešte sobotňajší domáci duel so Zlatými Moravcami.

Hlasy:

Ivan Vrabec (tréner AS Trenčín): "Mali sme dobrý vstup do zápasu, dali sme hneď v úvode stretnutia gól. Potom sme kontrolovali priebeh stretnutia, vytvárali sme si šance. Cez polčas sme hráčom povedali, aby sa neuspokojili. Chalani splnili do bodky, čo sme od nich chceli. Zápas sme si užili."

Eduard Pagáč (tréner FK Senica): "Pre nás to bol veľmi dôležitý zápas. Všetci vedia, čo sa udialo pred začiatkom zápasu. To sú veci, ktoré ovplyvnia hlavy hráčov. Dnešný výkon bol vyslovene o našich hlavách. Možno telo chcelo, ale hlavy to neuniesli. Veľmi ťažko sa mi to hodnotí."