Radosť maďarských futbalistov.
Radosť maďarských futbalistov. (Autor: SITA/AP)
Sportnet, TASR|14. jún 2022 o 22:33 (aktualizované 14. jún 2022 o 23:13)

Pozrite si utorkové výsledky Ligy národov.

BRATISLAVA. Futbalisti Maďarska dokázali v Lige národov prekvapujúco zdolať Angličanov aj druhýkrát v priebehu mesiaca. V utorkovom zápase štvrtého kola 3. skupiny A-divízie zvíťazili vo Wolverhamptone 4:0.

Maďari vedú skupinu so 7 bodmi o bod pred Nemcami, ktorí si na štvrtý pokus pripísali prvé víťazstvo, keď zdolali doma Talianov 5:2. Angličania sú iba s dvoma bodmi na chvoste.

Bezmála tridsaťtisíc divákov Angličanov v utorok vypískalo.

"Bol to šokujúci výkon. Hráči pristúpili k zápasu veľmi zle. Chápem frustráciu fanúšikov. Vie Gareth Southgate (tréner Angličanov), čo robí? Samozrejme, priviedol tím do finále majstrovstiev Európy, ale to bolo strašné," vravel bývalý anglický stredopoliar Joe Cole pre televíziu Channel 4.

Bola to prvá výhra Maďarov na anglickej pôde od pamätného triumfu 6:3 v roku 1953. O šokujúci výsledok sa vtedy postaral jeden z najlepších reprezentačných tímov sveta na čele s Ferencom Puskásom.

Sám Puskás dal hrdým Angličanom dva góly, hetrikom prispel ďalší maďarský kanonier Nándor Hidegkuti. A aby nebolo poníženia anglickej reprezentácie málo, z odvetného priateľského zápasu, ku ktorému došlo v máji 1954 v Budapešti, si odniesla porážku 1:7.

Angličania utrpeli najkrutejšiu domácu prehru od roku 1928, keď podľahli Škótom 1:5.

Ťažkú prehru utrpeli aj úradujúci majstri Európy z Talianska, ktorí prehrali v Nemecku 2:5. Domáci viedli v Mönchengladbachu už 5:0, keď si dva góly v priebehu dvoch minút pripísal Timo Werner. Taliani v závere iba zmiernili prehru.

Dramatický záver malo stretnutie 4. skupiny A-divízie Holandsko - Wales. Najprv Gareth Bale v druhej minúte nadstavenia vyrovnal z penalty na 2:2, no Memphis Depay zariadil o minútu na to tri body pre Holandsko. Víťazi vedú skupinu o tri body pred Belgičanmi, ktorí zvíťazili v Poľsku 1:0.

Hráči Arménska prehrali v stretnutí 4. kola 1. skupiny B-divízie Ligy národov doma so Škótskom 1:4. Ostrovania svojho súpera zdolali v oboch zápasoch v skupine.

Domáci dohrávali zápas bez dvojice hráčov, pričom obe červené karty dostali hráči s priezviskom Hovhannisyan.

Jediný gól Arménska strelil bývalý kanonier Žiliny Vahan Bičachčjan, nahrával mu naň súčasný krídelník Slovana Tigran Barseghyan.

Skupinu vedú Ukrajinci, ktorí uhrali v Lodži remízu 1:1 s Írmi a zostávajú bez prehry.

Liga národov - 4. kolo:

3. skupina A-divízie:

Anglicko - Maďarsko 0:4 (0:1)

Góly: 16. a 70. Sallai, 80. Nagy, 89. Gazdag

ČK: 82. Stones (Angl.) po 2. ŽK

Nemecko - Taliansko 5:2 (2:0)

Góly: 68. a 69. Werner, 10. Kimmich, 45.+4. Gündogan (z 11 m), 51. Müller - 78. Gnonto, 90.+4 Bastoni