Kapitán Škriniar ubránil Lewandowského, Neapol s Lobotkom deklasoval Ajax

Robert Lewandowski a Milan Škriniar v zápase Ligy majstrov Inter Miláno - FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|4. okt 2022 o 22:52 (aktualizované 4. okt 2022 o 23:11)

Atlético Madrid nečakane prehralo v Belgicku.

AMSTERDAM. Futbalisti SSC Neapol v základnej zostave so Stanislavom Lobotkom nečakane deklasovali holandský Ajax Amsterdam 6:1.

V akcii bol aj slovenský obranca Milan Škrinar, ktorý ako kapitán pomohol Interu Miláno k čistému kontu a domácemu víťazstvu nad FC Barcelona (1:0).

Pred zápasmi Ligy majstrov držali prítomní minútu ticha za obete nešťastia na futbalovom štadióne v Indonézii. K rovnakému aktu pristúpia aj v stretnutiach Európskej ligy a Európskej konferenčnej ligy.

Slovenskí futbalisti boli úspešní

Futbalisti Neapolu zvládli aj tretí duel A-skupiny a naďalej vedú tabuľku s plným počtom deviatich bodov.

Ako prvý sa dostali do vedenia hráči Ajaxu, no Neapol začal od 18. minúty potvrdzovať úlohu favorita.

Na presný zásah Giacoma Raspadoriho nadviazali do prestávky Giovanni Di Lorenzo a Piotr Zielinski.

Raspadori pridal ďalší gól hneď po prestávke a na konečný výsledok upravil Giovanni Simeone po vylúčení Dušana Tadiča.

Z víťazstva sa tešil aj Milan Škriniar, ktorého Inter Miláno zdolal Barcelonu tesne 1:0. Tri body zariadil domácim Hakan Calhanoglu.

Pedrimu sa na druhej strane podarilo vyrovnať, systém VAR však neuznal gól pre ruku.

Milánčania tak preskočili Barcelonu a v rámci C-skupiny figurujú na druhom mieste.

Na čele je s prehľadom Bayern Mníchov, Plzeň deklasoval 5:0. Hostia, za ktorých odchytal celé stretnutie slovenský brankár Marián Tvrdoň, sú naopak bez bodu a patrí im posledné štvrté miesto.

Atlético zlyhalo v Belgicku

V A-skupine si po nevýrazných výkonoch v anglickej lige napravil chuť Liverpool. Vlaňajší finalista zdolal Glasgow Rangers 2:0 po góloch Trenta Alexandra-Arnolda a úspešnom pokutovom kope Mohameda Salaha.

Rovnakým pomerom zvíťazili Bruggy nad Atléticom Madrid a upevnili si vedenie v B-skupine. V 76. minúte mohol znížiť Antoine Griezmann, nepremenil však pokutový kop.

V ďalšom dueli "béčka" bolo úspešnejšie Porto, ktoré zdolalo Bayer Leverkusen 2:0. Na spadnutie však boli ďalšie tri presné zásahy - po jednom neuznal na oboch stranách systém VAR a Patrik Schick nepremenil v drese hostí penaltu.

Liga majstrov - utorok - 3. kolo:

Skupina A:

Ajax Amsterdam - SSC Neapol 1:6 (1:3)

Góly: 9. Kudus - 18. Raspadori, 34. Di Lorenzo, 45. Zielinski, 47. Raspadori, 63. Kvaratšelija, 81. Simeone

ČK: 73. Tadič (Ajax, po druhej žltej)

/Stanislav Lobotka (Neapol) hral do 80. minúty/

FC Liverpool - Glasgow Rangers 2:0 (1:0)

Gól: 7. Alexander-Arnold, 53. Salah (pen.)

Skupina B:

FC Bruggy - Atletico Madrid 2:0 (1:0)

Gól: 36. Sowah, 62. Jutgla

FC Porto - Bayer Leverkusen 2:0 (0:0)

Góly: 69. Sanusi, 87. Galeno

ČK: 88. Frimpong (Bayer, po druhej žltej)

Skupina C:

Inter Miláno - FC Barcelona 1:0 (1:0)

Gól: 45.+2. Calhanoglu

/Milan Škriniar (Inter) nastúpil v základe a bol kapitán tímu/

Skupina D:

Eintracht Frankfurt - Tottenham Hotspur 0:0

Domov»Futbal»Liga majstrov»Kapitán Škriniar ubránil Lewandowského, Neapol s Lobotkom deklasoval Ajax