Uruguaj vyradil víťaza slovenskej skupiny, oslavovali aj Kórejčania

Sklamaní hráči USA po prehre vo štvrťfinále MS vo futbale hráčov do 20 rokov.
Sklamaní hráči USA po prehre vo štvrťfinále MS vo futbale hráčov do 20 rokov. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. jún 2023 o 22:36 (aktualizované 5. jún 2023 o 08:00)

Na MS do 20 rokov je známy zoznam semifinalistov.

BUENOS AIRES. Reprezentanti Kórejskej republiky postúpili do semifinále na MS vo futbale hráčov do 20 rokov 2023 v Argentíne.

Na štadióne v Santiagu del Estero zdolali Nigériu 1:0 po predĺžení. Jediný gól duelu dal v 95. minúte Čoj Sok-hjun, keď presne hlavičkoval po rohovom kope.

Kórejci v boji o postup do finále narazia na Talianov. Naopak, cesta Nigérie, ktorá prekvapivo vyradila v osemfinále domáci výber sa skončila.

Po neúspechu Brazílie a Kolumbie zachránil vo štvrťfinále česť juhoamerických tímov Uruguaj, ktorý skompletizoval zoznam semifinalistov.

Na štadióne v Santiagu del Estero zdolal USA 2:0. Po góle Duarteho si v druhom polčase strelil vlastný gól Wynder. V semifinále sa stretnú "Urus" s Izraelom.

MS vo futbale do 20 rokov 2023 - štvrťfinále:

Kórejská republika - Nigéria 1:0 pp (0:0, 0:0)

Gól: 95. Čoj

USA - Uruguaj 0:2 (0:1)

Góly: 21. Duarte, 56. Wynder (vlastný)

Domov»Futbal»Reprezentácie»Uruguaj vyradil víťaza slovenskej skupiny, oslavovali aj Kórejčania