Radosť hráčov Dunajskej Stredy. (Autor: TASR)

Na východe kontroloval celý priebeh zápasu.

Góly: 32. Dimun (z 11 m), 53. Trusa, 90.+5 Redzic

ŽK: Taraduda - Dimun, Trusa, Yapi, Bajo

Diváci: 1720

MFK Zemplín Michalovce: P. Lukáč – L. Šimko, Taraduda, Bednár, Bahi – Žofčák (56. Zubairu), Šimamura – Marcin (84. Ramos), Pačinda (46. van Kessel), Adekunle (56. Petrík) – Acosta (66. S. Danko)

DAC 1904 Dunajská Streda: Popovič – Yapi (78. Andzouana), Kačaraba, Brunetti, Mendez (84. Tuboly) – Dimun – Bajo, Vitális – Herc (78. Bősze), Trusa, Bernát (67. Redzic)

MICHALOVCE. Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v zápase 4. kola Niké ligy na domácom trávniku s FC DAC Dunajská Streda 0:3.

O góly hostí sa postarali Milan Dimun a Matej Trusa. Prvý menovaný sa presadil z pokutového kopu.

V 79. minúte nastúpil do zápasu aj 15-ročný Levente Bösze, čím sa stal najmladším hráčom slovenskej ligy. Pripísal si aj asistenciu na posledný gól.

Pripísali si druhé víťazstvo v sezóne a so siedmimi bodmi sa dostali na druhé miesto v neúplnej tabuľke. Michalovce stále čakajú na prvú výhru v sezóne, s dvoma bodmi figurujú priebežne na 11. priečke.

Úvod duelu patril Michalovčanom, ale postupne prebrali iniciatívu hostia. Po pol hodine hry domáci Žofčák zasiahol loptu rukou vo vlastnej šestnástke a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý premenil Dimun - 0:1.

Po prestávke najprv Trusa trafil z úniku žrď odkrytej brány, o minútu neskôr už hlavičkou poslal DAC do dvojgólového vedenia.

Domáci už nedokázali zápas zdramatizovať, keď ani výraznejšie neohrozili brankára DAC-u Popoviča.

Naopak, hráči zo Žitného ostrova v nadstavenom čase ešte prikrášlili výsledok zásluhou striedajúceho Redzica.