Jeremy Doku v súboji s obranou Realu Madrid.
Jeremy Doku v súboji s obranou Realu Madrid. (Autor: TASR/AP)

Hrdinom Realu Madrid sa stal ukrajinský brankár Andriy Lunin.

Liga majstrov - odveta štvrťfinále

Manchester City - Real Madrid 1:1 pp (1:1, 0:1), 3:4 v rozstrele z 11 m

Góly: 76. De Bruyne - 12. Rodrygo

Rozstrel: Alvarez - 1:0, Modrič - nedal, Silva - nedal, Bellingham - 1:1, Kovačič - nedal, Lucas Vazquez - 1:2, Foden - 2:2, Fernandez - 2:3, Ederson - 3:3, Rüdiger - 3:4

Rozhodoval: Orsato (Tal.), ŽK: Grealish, Gvardiol, Rodri - Carvajal, Mendy

/prvý zápas: 3:3, postúpil Real Madrid/

ManCity: Ederson - Walker, Dias, Akanji (112. Stones), Gvardiol - Rodri, De Bruyne (112. Kovačič) - Silva, Foden, Grealish (72. Doku) - Haaland (91. Alvarez)

Real: Lunin - Carvajal (110. Militao), Fernandez, Rüdiger, Mendy - Valverde, Camavinga, Kroos (79. Kroos) - Rodrygo (84. Diaz), Bellingham, Vinicius Junior (102. Lucas Vazquez)

MANCHESTER. Futbalisti Realu Madrid vyradili vo štvrťfinále Ligy majstrov obhajcu trofeje Manchester City.

Rekordný 14-násobný európsky šampión po domácej remíze 3:3 zvíťazil v stredajšej odvete na ihrisku anglického tímu 4:3 v jedenástkovom rozstrele, keď stav stretnutia bol po riadnom čase i predĺžení nerozhodný 1:1.

Anglicko tak nebude mať žiadneho zástupcu v semifinále najprestížnejšej európskej súťaže po štyroch rokoch. Naposledy sa tak stalo v sezóne 2019/2020.

V semifinále sa Real stretne s Bayernom Mníchov.

Priebeh zápasu

I.polčas:

Real sa na Etihad Stadium ujal vedenia v 12. minúte. Vinicius Junior sa presadil na krídle a našiel prihrávkou na malom vápne Rodryga.

Jeho prvý pokus Ederson vyrazil, ale následnú dorážku už nie - 0:1. Vyrovnať mohol de Bruyne, ale Lunina neprekonal a po ňom Haaland hlavičkoval iba do brvna.

V 27. minúte to opäť skúšal de Bruyne, ani teraz však na Lunina nevyzrel. "Citizens" zatlačili, no v prvom polčase obrana Realu odolala.

Fotogaléria zo zápasu Manchester City - Real Madrid (Liga majstrov - odveta štvrťfinále)

II.polčas:

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom dejstve. Hostia hrali v hlbokom bloku a dlho držali postupový výsledok vo svojich rukách.

V 76. minúte to však už neplatilo. Striedajúci Doku prenikol do pokutového územia, lopta sa po jeho centri odrazila od Rüdigera k de Bruynemu a ten ju upratal zblízka do brány - 1:1.

Vzápätí mal belgický stredopoliar na nohe tutovku, ale vnútri šestnástky prekopol bránu.

Predĺženie a rozstrel:

Ani druhý zápas tak nemal víťaza. Na predĺženie už nenastúpil Haaland, ktorý prenechal miesto na trávniku Alvarezovi.

Veľkú šancu spálil hosťujúci Rüdiger, ktorý pred Edersonom netrafil v dobrej pozícii bránu.

Inak sa však hralo najmä na polovici Realu, ktorý napriek veľkému tlaku súpera doviedol duel do rozstrelu.

V ňom na strane domácich neuspeli v druhej a tretej sérii Silva a Kovačič, za Real nepremenil iba Modrič a tak sa "biely balet" po premenenom pokuse Rüdigera mohol radovať.

Prvé zápasy semifinále sú na programe 30. apríla/1. mája, odvety sa uskutočnia 7./8. mája.

Druhú dvojicu tvoria Borussia Dortmund a Paríž St. Germain. Finále sa hrá v sobotu 1. júna v londýnskom Wembley.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Anglicko po rokoch bez tímu v semifinále. Obhajca titulu končí po penaltovej dráme