Karius má ohromnú šancu. Môže napísať nový príbeh svojej kariéry

Loris Karius po neúspešnom finále Ligy majstrov v drese Liverpoolu.
Loris Karius po neúspešnom finále Ligy majstrov v drese Liverpoolu. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. feb 2023 o 22:15

Naposledy Nemec chytal vo februári 2021.

NEWCASTLE. Trénera futbalistov Newcastlu Eddieho Howea by potešilo, keby sa Loris Karius chopil druhej šance a reštartoval svoju brankársku kariéru.

Nemec bude pravdepodobne figurovať v základnej zostave Newcastlu v nedeľňajšom finále anglického Ligového pohára proti Manchestru United.

V hierarchii je až tretí brankár, ale v ostatnom ligovom stretnutí s Liverpoolom uvidel červenú kartu Nick Pope a nastúpiť nemôže ani Martin Dúbravka.

Slovenský brankár totiž v tejto súťaži už chytal za Manchester United, ktorý bude práve súperom Newcastlu v boji o cennú trofej.

Karius naposledy chytal v Bundeslige za Union Berlín vo februári 2021.

Stále iba 29-ročného Nemca si futbaloví fanúšikovia pamätajú najmä zásluhou jeho nepodareného vystúpenia v drese Liverpoolu proti Realu Madrid vo finále Ligy majstrov 2018, po ktorom výrazne klesla jeho hodnota.

Teraz sa mu črtá obrovská príležitosť ukázať svoje kvality.

"Bola by to pre neho skvelá šanca napísať nový príbeh svojej kariéry. V tom tkvie krása futbalu. Nikdy nevieme, čo sa stane. Táto nepredvídateľnosť je to, čo robí futbal takým úžasným. S Lorisom som sa rozprával už v sobotu večer.

Cítil som potrebu sa s ním spojiť. Pôsobil uvoľneným dojmom. Bol by som za neho rád, keby mu zápas vyšiel," citovala AFP trénera Newcastlu.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Anglicko»Anglický ligový pohár»Karius má ohromnú šancu. Môže napísať nový príbeh svojej kariéry