Tréner Liptákov chcel skončiť, dostal ultimátum. Guľa: Bol to pôrod

Zápas Liptovský Mikuláš - Dunajská Streda rozhodol jediný gól. Vlastný.
Zápas Liptovský Mikuláš - Dunajská Streda rozhodol jediný gól. Vlastný. (Autor: facebook MFK Tatran L. Mikuláš)
Daniel Dedina|2. okt 2022 o 02:23

Dunajská Streda vyhrala vonku po vyše desiatich mesiacoch.

POPRAD. V prvej polovici základnej časti narazili v lige na všetkých súperov. Nezvíťazili ani raz. Futbalisti Liptovského Mikuláša získali štyri body za štyri remízy a súperi sa im začali vzďaľovať.

Tréner Jozef Kostelník ponúkol demisiu, ale vedenie klubu je neprijalo. Trénerovi určilo ultimátum – z najbližších štyroch zápasov získať aspoň šesť bodov. Informoval o tom portál MY Liptov.

Prvú možnosť ukrojiť z bodového imperatívu mali Liptáci v úvodnom stretnutí po reprezentačnej prestávke. Ich súperom bola Dunajská Streda.

Opak bol však pravdou. Vo svojom domovskom prostredí v Poprade podľahli súperovi 0:1 a v dvanástom stretnutí zaznamenali už ôsmu prehru.

Zbytočný vlastný gól i vylúčenie

Priebeh zápasu len zvýraznil frustráciu na stranu minuloročného nováčika. Liptovský Mikuláš prehrával od 20. minúty po vlastnom góle Lukáša Bieláka. V závere prvého polčasu bol po druhej žltej karte vylúčený jeho partner zo stopérskej dvojice Imrich Bedecs.

Aktívnejší, ale v druhom polčase príliš profesorsky hrajúci súper druhý gól nepridal a v závere mohol pykať. Domáci však z ojedinelej šance nevyrovnali.

„Začali sme dobre, dvadsať minút to bol vyrovnaný zápas. Potom prišiel zbytočný vlastný gól. Po centrovanej lopte súperov útočník pri bráne ani nebol. Loptu bolo potrebné pustiť alebo to spraviť lepšie. Aj vylúčenie bolo zbytočné,“ hodnotil Kostelník.

Úsmev spôsobený frustráciou sa na jeho tvári striedal s prejavmi sklamania. Liptáci v druhom polčase v oslabení pozorne bránili a súpera do vyložených šancí nepúšťali.

„Vedeli sme o kvalite Dunajskej Stredy na lopte. Chlapci to odmakali a dobre zatvárali priestory. Škoda možnosti Petra Voška pred koncom zápasu, keď prestrelil prázdnu bránu. Spoliehali sme sa na štandardku. Síce prišla, ale nepremenili sme ju,“ povzdychol si Kostelník.

Liptáci často čelili prevahe súpera. Tak ako v tomto prípade skúsený útočník Erik Jendrišek. (Autor: facebook MFK Tatran L. Mikuláš)

„Opakuje sa to zápas, čo zápas. Vzadu urobíme chybu a vpredu nepremeníme šance. Súperom sme vyrovnaným protivníkom, napríklad v predchádzajúcom zápase v Žiline sme boli v mnohých štatistikách lepší ako domáci,“ poznamenal. Výsledkom bola prehra 2:4.

Kapitán: Trénerovi dôverujeme

Tréner posledného tímu fortunaligovej tabuľky v snahe nakopnúť mužstvo ponúkol svoju rezignáciu.

Domov»Futbal»Slovensko»Tréner Liptákov chcel skončiť, dostal ultimátum. Guľa: Bol to pôrod