Los Angeles FC - Inter Miami 1:3 (0:1)

Góly: 90. Hollingshead - 14. Farias, 51. Alba, 83. Campana

Los Angeles: McCarthy - Palencia, Long, Chiellini, Hollingshead, Acosta, Sanchez, Bogusz, Vela, Gonzalez, Bouanga

Miami: Callender - Alba, Miller, Kryvtsov, Aviles, Yedlin, Gomez, Busquets, Cremaschi, Farias, Messi

LOS ANGELES. Inter Miami zvíťazil v ďalšom zápase Major League Soccer nad Los Angeles FC 3:1. Vyhral tak prvý zápas hneď po remíze 0:0 proti Nashville.

Nová posila amerického tímu Lionel Messi sa tentokrát nepresadila, no dvomi asistenciami dopomohol k výhre. Messi mal veľkú príležitosť v 38. minúte, keď bol zoči-voči s brankárom súpera, no trafil ho len do ruky.

V 51. minúte našiel argentínsky futbalista svojho bývalého kolegu z FC Barcelonyy Jordiho Albu, ktorého vysunul krásnou priestorovou prihrávkou a Španiel pohodlne zdolal brankára a zvýšil na 2:0.

V druhom prípade našiel 23-ročného Ekvádorčana Leonarda Campanu, ktorý v 83. minúte zvýšil už na 3:0 pre Miami.

Opäť na tento gól prihrával Messi, ktorý využil chyybu obrancu Los Angeles a rútil sa sám na bránu. Loptu si však zasekol a posúval ju Campanovi.

Miami sa tak vrátilo na víťaznú vlnu, ktorú prerušil posledný zápas s Nashville, zrodila sa remíza 0:0. Od príchodu argentínskeho futbalistu Miami pocit prehry nepozná. Ďalší zápas ich čaká už 10. septembra na domácej pôde proti Sporting Kansas City.

Tabuľka MLS

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»MLS»VIDEO: Messi vrátil Miami späť na víťaznú vlnu. Do štatistík získal dve asistencie